Депутати Верховної Ради України не знайшли достатньої кількості голосів для ухвалення закону, який би дозволяв відбирати майно держави-агресора в державну власність.
За відповідний законопроект голосували двічі: перший раз за нього віддали 190 голосів, другий раз - 175 голосів.
Найбільш активно за нього голосували депутати з фракції "Народного фронту" (68 осіб з 75 присутніх), "Радикальної партії" (17 осіб з 19 присутніх) і "Батьківщини" (12 з 19 присутніх), "Самопомочі" (14 з 24 присутніх). Позафракційні дали 16 голосів "за" з 20 присутніх, проте 22 депутата було відсутнє.
При цьому в "Блоці Петра Порошенка" в перший раз "за" проголосували 63 людини, вдруге - 48. Під час першого голосування "відсутніх" значилося 36 чоловік, другий раз - вже 52 члена фракції.
"Опозиційний блок", об'єднання Ігоря Єремєєва "Воля народу" та "Відродження" Віталія Хомутинніка не голосували.
Законопроект про націоналізацію майна країни-агресора був внесений лідером "Радикальної партії україни" Олегом Ляшком.
Підставою для такої націоналізації, пояснювалося в законопроекті, стало визнання Верховною Радою України Росії державою-агресором згідно з Резолюцією ГА ООН 3314 "Визначення агресії" від 14.12.1974.
Відповідно до законопроекту, відшкодування вартості об'єктів права приватної власності резидентів держави-агресора могло б здійснюватися після закінчення агресії.
Раніше повідомлялося, що Росія "націоналізувала" в Криму близько 300 об'єктів більш ніж на $ 1 тлрн.