Верховна Рада може до кінця 2020 року продовжити дію закону про "особливий статус" окремих районів Донецької та Луганської областей, якщо в цьому буде необхідність.
Як передає Укрінформ, про це повідомив Голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі одного з телеканалів 6 жовтня.
При цьому він наголосив, що альтернативні законопроєкти, які б регулювали це питання, за станом на сьогодні у Верховній Раді не розглядаються.
«Якщо буде необхідно, якщо не відбудуться додаткові зустрічі, але не будуть напрацьовані інші варіанти виходу з цієї ситуації, чи не буде запропоновані інші законодавчі ініціативи від народних депутатів, від президента України щодо врегулювання аспектів управління частиною Донецької і Луганської області, то швидше за все, буде прийматися рішення про продовження дії цього закону - так, як і минулого року, як і раніше. І це станеться, я думаю, ближче до кінця року, виходячи з необхідності", - сказав спікер парламенту.
При цьому на уточнювальне питання, чи може це статися в грудні, спікер відповів ствердно.
Раніше віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що президент Володимир Зеленський прямо заявив главі Кремля Володимира Путіна на переговорах в Парижі, що «особливого статусу» Донбасу ніколи не буде в Конституції України.
Закон про особливий порядок місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях ухвалили у вересні 2014 року. Документ набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. Верховна Рада продовжила дію документа 6 вересня 2017 року.
Стаття 10 документа передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
Проте особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вступить в силу тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".
Продовження дії закону було однією з домовленостей нормандського саміту, що відбувся в Парижі 9 грудня 2019 року за участю Володимира Зеленського, Ангели Меркель, Еммануеля Макрона і Володимира Путіна.
10 грудня депутати від "Слуги народу" зареєстрували законопроєкт про внесення змін у закон про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО. Одночасно проти продовження закону виступили депутати від "Голосу" і "Батьківщини".
Детальніше про особливості закону про деокупацію Донбасу читайте у статті Сергія Рахманіна "Особливий порядок законотворчості".