UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада може назначити склад нового Кабміну "пакетом" - ЗМІ

Всі кандидатури в уряд представлять на раді коаліції у вівторок.

Верховна Рада України на своєму засіданні у вівторок має намір назначити новий склад уряду "пакетом", повідомляє джерело "Української правди".

Пропозицію заступника голови фракції "Блоку Петра Порошенко" Мустафа Найєм про голосування за кандидатуру кожного міністра окремо не було затверджено.

Згідно з інформацією, Юрій Луценко виступив за звільнення Сергія Чоботаря з посади заступника міністра внутрішніх справ, якщо він залишиться главою відомства.

За квотою Петра Порошенка в уряді залишаються працювати міністр закордонних справ Павло Клімкін, міністр оборони Степан Полторак, міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Також, як зазначається в публікації, за квотою "Блоку Петра Порошенка" першим віце-прем'єром може стати Геннадій Зубко. Ще тиждень назад БПП хотів делегувати нинішнього главу Адміністрації президента Бориса Ложкіна на пост першого віце-прем'єра. Той був згоден прийняти цю пропозицію. Його присутність у Кабміні дозволило б БПП контролювати Арсенія Яценюка.

Але в підсумку в уряд відправити не Ложкіна, а його першого заступника - Геннадія Зубка, який в АП займався регіональною політикою і курирував голів ОДА. На парламентських виборах Зубко також відповідав за роботу регіональних штабів БПП.

Планується, що Зубко в Кабміні займеться питаннями регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Раніше Зубко був однопартійцем Яценюка у "Фронті Змін". Із 2010 по 2012 він очолював фракцію ФЗ в Житомирській обласній раді. Після - балотувався до парламенту в одному з мажоритарних округів Житомирської області, перемігши з результатом в більш, ніж 60% голосів. Виступав проти об'єднання партії ФЗ з партією "Батьківщина" в 2013 році, при цьому залишився в однойменної фракції.

На президентських виборах керував Житомирським обласним штабом БПП, у червні 2014 указом президента призначений першим заступником глави АП.

Міністром аграрної політики та продовольства за квотою "Самопомочі" стане Олексій Павленко. Він є випускником економічного факультету Києво-Могилянської академії і МВА Школи бізнесу Університету Nyenrode, що в Нідерландах.

Павленко керував мережею магазинів побутової техніки "Фокстрот", був головою одного з найбільших агрохолдингів "Райз". На даний момент є партнером інвестфонду Pharus з управління активами.

Аваков може залишитися на своїй посаді на своїй посаді. За посаду міністра внутрішніх справ між БПП і НФ йшли найбільші торги. Видання пише, що Яценюк навіть готовий був відмовитися від посади прем'єр-міністра в тому випадку, якщо Аваков не залишиться міністром.

У БПП припускають, що один з головних чинників контроль Аваковим кількох добровольчих батальйонів. Це може стати способом шантажу особисто Порошенко і його партії.

За квотою "Батьківщини" міністром екології та природних ресурсів може стати Ігор Шевченко. Він працює юристом з початку 1990. Спочатку працював у юридичній фірмі "Легіс", потім у фірмі "Фрішберг і Партнери". Також стажувався у Посольстві України в Брюсселі, Антимонопольному комітеті України та юридичній фірмі "Василь Кісіль і Партнери".

Шевченко навчався в Академії європейського права Європейського університету в Італії і займався громадською діяльністю в юридичних студентських колах.

У 2012 році очолив Мерітократичну партію України. Вів переговори про спільну участь у парламентських виборах з Анатолієм Гриценком та Віталієм Кличком, але співпраці не вийшло. Є засновником компанії Шевченко Asset Management.

Ще до дострокових парламентських виборів на посаду міністр енергетики пророкували колишнього главу Вінницької ОДА Олександра Домбровського, якого називають близьким соратником Порошенка. Категорично проти цього рішення виступала команда Арсенія Яценюка. У підсумку учасники коаліції зупинилися на кандидатурі нинішнього керівника НКРЕ Володимирі Демчишині (квота БПП).

Демчишин не має досвіду роботи в енергетичній галузі. До призначення в НКРЕ Демчишин обіймав посаду директора відділу інвестиційно-банківських послуг ICU - компанії, співзасновником якої є нинішній глава НБУ Валерія Гонтарєва. До ICU Демчишин працював віце-президентом банку ING, а також менеджером відділу корпоративних фінансів компанії Ernst & Young.

Міністром інфраструктури за квотою БПП пропонують призначити Андрія Пивоварського. Він є гендиректором групи "Континіум" (заправки WOG, ТМ "КОМО", молочна компанія "Галичина").

Перед цим призначенням працював керівником інвестбанківського підрозділу інвестиційної компанії Dragon Capital. Пивоварський провів кілька IPO українських активів. У їх числі розміщення акцій Davento (девелоперський підрозділ, "Велика Кишеня"), Фуршет, KP Media і Clubhouse (оператор мережі готелів).

Міністром культури-віце-прем'єром із гуманітарних питань за квотою "Народний Фронт" - В'ячеслав Кириленко. Кириленко в політиці з 2002 році, тоді він став замепредседателя Української народної партії. У 2005 був активним учасником "помаранчевої революції". У лютому 2005 Кириленко працював в уряді Юлії Тимошенко на посаді міністра праці та соціальної політики. Після відставки уряду Тимошенко в 2007 році працював з Юрієм Єхануровим - віце-прем'єром з гуманітарних питань.

У 2012 році став нардепом від фракції "Батьківщина", на парламентських виборах 2014 приєднався до партії "Народний Фронт".

На посаду міністр молоді та спорту за квотою "Народного фронту" пропонується Ігор Гоцул. За призначення Гоцула на пост міністра виступав нинішній міністр молоді та спорту Дмитро Булатов.

Гоцул є президентом Федерації легкої атлетики України, член Національного олімпійського комітету, заступник міністра молоді та спорту в уряді Яценюка.

На посаду міністра охорони здоров'я по квота БПП пропонується Олександр Квіташвілі. Він - колишній міністр охорони здоров'я, праці та соціальних справ Грузії. Був національним експертом-координатором підкомітету сектора охорони здоров'я, освіти і соціальних програм економічного зростання і подолання бідності.

На посаду міністра соціальної політики за квотою БПП - Павла Розенка. У 2005 Розенко вже працював в уряді на посаді першого заступника міністра праці та соціальної політики. На аналогічній посаді він працював і під час прем'єрства Тимошенко в 2008-2010 роках. З 2010 до 2012 року був незалежним експертом з питань соціальної політики, провідним експерт Центру Разумкова.

Із 2012 член партії УДАР. У 2012 році обраний нардепом за списками партії. У Верховій Раді став заступником голови Комітету з питань соціальної політики та праці.

На посаді міністра юстиції пропонується залишити Павла Петренка.

Міністерство фінансів пропонується очолити Наталії Яресько. Яресько виросла в Чикаго, в сім'ї українців, які емігрували до США після Другої світової війни. Після розпаду Радянського Союзу Яресько очолила економічний відділ посольства США в Україні.

По закінченню свого контракту Яресько вирішила почекати з поверненням в США і в 1995 році перейшла рабо тать в фонд прямих інвестицій для підтримки малого та середнього бізнесу Western NIS Enterprise Fund. На його створення уряд США виділив $ 150 млн.

До 2001 року Яресько очолила WNISEF, а в 2006-му, після сплеску інтересу до України з-за Помаранчевої революції, вирішила заснувати свою компанію, що управляє. Партнерами Яресько в новому бізнесі стали Марк Івашко і Джефф Ніл.

Міністерство економічного розвитку по пропозицію БПП може очолити Айварас Абромавічус, який є партнером шведської компанії East Capital. Він випускник Міжнародного університету Конкордія в Талліні. Кар'єру починав в естонському підрозділі Hansabank та інвесткомпанії Brunswick Emerging Markets.

В East Capital Абромавічус працює з 2002 році. На роботу в компанію його покликав її засновник Петер Елам Хаканссон. Через рік роботи портфельним управляючим Абромавічус взяв кредит, щоб купити 5% East Capital.

Читайте також: РНБО може перекрити газ на підконтрольних територіях бойовикам

Повідомлялося, що на засіданні фракції "Блоку Петра Порошенко" було прийнято рішення про призначення Юрія Стеця головою Міністерства у справах інформаційної політики.

Раніше повідомлявся список кандидатів "Блоку Петра Порошенко" на міністерські посади, який виглядає так: Міністерство палива та енергетики - Володимир Демчішин, Міністерство охорони здоров'я - Олександр Квіташвілі, Мінекономіки (або Мінекології) - Айварас Абромавічус, Мінфін - Наталія Яресько, Минобразования - Сергій Квіт, перший віце-прем'єр (Мінрегіонбуд) - Геннадій Зубко, Мінсоцполітики - Павло Розенко, Мінінфраструктури - Андрій Пивоварський, Мінінформації - Юрій Стець.