UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада має подолати урядову кризу - Гройсман

Подальші кроки Кабміну будуть обговорюватися на зустрічі Яценюка і лідерів коаліційних фракцій.

Верховна Рада України повинна подолати урядову кризу.

"Я переконаний в тому, що в парламенті має бути вирішено це питання, оскільки саме парламент створив цей уряд і парламент цю урядову кризу має подолати", - сказав спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу "Рада" у п'ятницю, 5 лютого.

За його словами, країні потрібен уряд, "якому всі довіряють". Також Гройсман зазначив, що в понеділок відбудеться зустріч керівників коаліційних фракцій з прем'єром Арсенієм Яценюком, в ході якої будуть розглянуті подальші кроки Кабміну.

"Ми домовилися, що на наступному тижні ми ще раз зустрінемося в рамках коаліції з прем'єр-міністром, і ми будемо обговорювати досить предметно ці питання", - заявив Гройсман.

Читайте також: Яценюк піде у відставку тільки разом з усім Кабміном, якщо так вирішить Рада

Напередодні Яценюк заявив, що у відставку піде тільки разом з усім Кабміном, якщо за таке рішення проголосує Верховна Рада.

Раніше лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко стверджував, що у Верховній Раді достатньо голосів для відставки Яценюка, але немає голосів для призначення нового глави уряду. А це значить, якщо Яценюк йде у відставку, то коаліція розвалюється. Зібрати інший формат коаліції в сьогоднішніх реаліях неможливо, і в такому випадку Україну чекають дострокові парламентські вибори

Активізацію переговорів про відставку Яценюка з посади прем'єра останнім часом пов'язують з його небажанням бачити першого заступника глави АП Віталія Ковальчука на посаді першого віце-прем'єра. За словами джерела ZN.UA, Яценюку відомий план Банкової замінити його на Ковальчука, провівши в Раді голосування за відставку глави уряду. Після цього Ковальчук міг би керувати Кабміном у статусі в. о. прем'єра, поки не буде узгоджена кандидатура нового глави уряду.

За інформацією джерел ZN.UA, за задумом АП, при намічених перестановках у Кабміні, Абромавичусу повинні були дати посаду віце-прем'єра з євроінтеграції. На посаді міністра економіки його повинен був замінити Ковальчук, поєднавши її з посадою першого віце-прем'єра.

Ввечері 4 лютого стало відомо про те, що ряд міністрів, які раніше заявили про намір піти з Кабміну, - Павленко, Квіташвілі, Стець та Пивоварський - відкликали свої заяви про відставку. Ще один міністр, глава Мінекономіки Айварас Абромавичус вирішив не відкликати свою заяву.