Верховна Рада ухвалила в першому читанні два законопроєкти, які мають вдосконалити українське законодавство у сфері міграції. Відповідні рішення парламент ухвалив під час засідання 14 грудня.
Так, за законопроєкт №4412 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції» проголосували 300 народних депутатів. Документ має спростити процедуру обміну посвідок на тимчасове проживання в Україні через закінчення строку їх дії.
Крім того, документ регулює питання продовження терміну перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, які з об’єктивних причин не мали змоги вчасно це зробити. Законопроєкт узгоджує норми законодавчих актів, що регулюють суспільні відносини у сфері міграції, між собою та з нормами законодавства щодо притягнення осіб до адмінвідповідальності за порушення законів про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
Законопроєкт №4411 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції» підтримали 297 народних депутатів. Документ пропонує доповнити КУпАП статтею 185-14. Вона передбачатиме адмінвідповідальність за злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі працівника Державної міграційної служби під час виконання ним службових обов'язків, пов’язаних із запобіганням та протидією нелегальній (незаконній) міграції, іншим порушенням міграційного законодавства.
Також законопроєкт передбачає адмінвідповідальність фізичних та посадових осіб за порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства. Документ підвищує штрафи за низку порушень міграційного законодавства.
Крім того, пропонується змінити 221, 255 КУпАП, аби врегулювати питання притягнення до адмінвідповідальності осіб, які, перетинаючи державний кордон, демонструють заборонені в Україні георгіївські (гвардійські стрічки).
Під час засідання 14 грудня Верховна Рада також спростила отримання громадянства іноземцям, які захищали Україну. Також законопроєкт стосується громадян держави-агресора чи держави-окупанта, які зазнали переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності.