UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада хоче створити правову основу для повідомлення про корупцію через єдиний сервіс

Депутати ухвалили у першому читанні відповідний законопроект.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №3450 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань захисту викривачів”. За документ у першому читанні проголосували 254 народні депутати.

“Проект Закону розроблено з метою організації Єдиного порталу повідомлень викривачів та закріплення гарантії правового захисту викривачів виключно через адвокатів системи безоплатної правової допомоги.  Досягненню зазначеної мети сприятиме внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції", Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України”, - йдеться у пояснювальній записці.

Так, законопроект пропонує створити правову основу для здійснення повідомлень викривачів через Єдиний портал повідомлення. Вказано, що це сприятиме належному та якісному упорядкуванню процедури розгляду повідомлень про корупцію. 

Крім того, документ передбачає зміни, які гарантуватимуть реалізацію права викривачів на захист у судах з боку адвокатів системи безоплатної правової допомоги. 

Читайте також: Лерос опублікував другу частину записів з голосами, схожими на Тищенка та Комарницького

Нагадаємо, Рада 17 жовтня 2019 року ухвалила в другому читанні і в цілому проект закону №1010 "Про внесення змін до закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції". Законопроект підтримали 252 народних депутата.

Законпроєкт визначає поняття "викривач корупції" та врегульовує правовий статус викривачів, забезпечує їх права і захист, а також умови для розкриття інформації про корупцію.

Зокрема, викривач звільняється від юридичної відповідальності за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення, незважаючи на можливе порушення таким повідомленням своїх службових, цивільних, трудових чи інших обов'язків. І має право на забезпечення державного захисту, зокрема, захист власних трудових прав.

У листопаді минулого року відповідний закон підписав президент Володимир Зеленський.