Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №3660-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення розбіжностей та осучаснення реалізації майна в іпотеці та виконавчому провадженні”. Документ підтримали 276 народних депутатів.
“Метою проекту Закону є створення законодавчих передумов для посилення прозорості системи реалізації арештованого майна з дотриманням принципу нотаріального засвідчення фактів для надання їм юридичної вірогідності, підвищення ефективності виконання судових рішень, вдосконалення нормативного регулювання, а також усунення суперечностей між чинними актами в частині реалізації активів в межах процедури виконавчого провадження”, - йдеться у пояснювальній записці.
Зокрема, документ передбачає внесення змін до низки законодавчих актів у сфері реалізації арештованого майна в межах процедури виконавчого провадження, а саме:
- виключення процедури реалізації за фіксованою ціною;
- визначення порядку проведення електронних аукціонів Кабінетом міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері реалізації майна (майнових прав, інших активів).
- забезпечення можливості проведення електронних аукціонів у спосіб продажу майна з можливістю зниження початкової ціни;
- запровадження процедур, які забезпечать прозору реалізацію активів;
- вдосконалення процедури реалізації предмета іпотеки з дотриманням принципу нотаріального засвідчення фактів для надання їм юридичної вірогідності.
Раніше повідомлялося про те, що Кабмін затвердив постанову щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів. Програма запрацює в рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%". У Мінфіні розповіли, коли і на яких умовах почне працювати програма іпотечного кредитування під 7% річних.
Водночас за минулий рік українські банки видали на третину більше нових іпотечних кредитів, ніж у 2019 році. Середня ставка по іпотеці з початку 2020 року знизилася з 19,2% до 12,8% річних в листопаді.