Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення зміни до статті 247 Кримінально-процесуального кодексу України", тим самим дозволивши проведення негласних слідчих дій у відношенні суддів, працівників суду і правоохоронних органів.
За проект № 2500 з другої спроби проголосували 230 народних депутатів з 321, зареєстрованого в сесійній залі.
Прийняті зміни дозволяють слідчим суддям проводити негласні слідчі (розшукові) дії у відношенні суддів, працівників суду і правоохоронних органів та/або в приміщеннях судових та правоохоронних органів.
Згідно з прийнятими змінами, розгляд клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих дій може проводити слідчий суддя Апеляційного суду Автономної республіки Крим, апеляційного суду області, міст Києва і Севастополя за межами територіальної юрисдикції органу досудового розслідування, який проводить досудове розслідування.
Документ передбачає, що в такому разі слідчий, прокурор звертаються з клопотанням про надання дозволу на проведення негласних слідчих дій до слідчого судді Апеляційного суду, найбільш територіально наближеного до Апеляційного суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування.
"Простими словами кажучи, якщо в одній області людина, яка скоїла злочин, працює в правоохоронних органах, організаціях або в суді, щоб цей суд не шле працівників оперативного підрозділу за отриманням дозволу на проведення оперативно-слідчих дій, щоб не було витоку інформації, зради, здачі, пропонується така норма", - цитує "Укрінформ" голову Комітету з питань законодавчого забезпечення і правоохоронної діяльності Андрія Кожем'якіна.
Закон набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного оприлюднення.
2 липня депутати прийняли закон про органи внутрішніх справ. Закон прийнятий в рамках правоохоронної реформи. Він формує систему органів внутрішніх справ як самостійних органів виконавчої влади.
Пакет реформи МВС складається з чотирьох законопроектів, які готувалися більше півроку. Він був затверджений на засіданні Кабміну у квітні 2015 року.