UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада дозволила мобілізацію засуджених

Поправку про неможливість мобілізації топ-корупціонерів не прийняли. 

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №11079-1, яким внесла зміни до кримінального законодавства України, дозволивши деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав ЗСУ. За відповідне рішення проголосували 279 народних депутатів.

Як зазначив депутат Ярослав Железняк, антикорупційні ризики у законопроєкті, зокрема щодо топ-корупціонерів, на яких наголошував антикорупційний комітет, прибрали тільки частково.

Водночас звільнитись із тюрми зможуть лише  увʼязнені за нетяжкі злочини. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання не застосовуватиметься до осіб, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджені за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб, або поєднане із зґвалтуванням або сексуальним насильством, а також засуджені за статтями про зґвалтування та сексуальне насильство.

Рішення про умовно-дострокове звільнення засудженого для проходження військової служби за контрактом з метою безпосередньої їх участі у обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності ухвалюватиме суд. Водночас такий охочий до служби має пройти військово-лікарську комісію, проходження якої має забезпечити адміністрація установи виконання покарань. 

При цьому на командирів військових частин будуть покладені обов’язки із адміністративного нагляду за особами, які були достроково звільнені від покарання, а також такі особи будуть взяті на окремий облік у військовій частині.

У контракті про проходження військової служби звільненим умовно-достроково не встановлюється випробування. Водночас у законі прописано, що строк військової служби таких осіб становить до закінчення особливого періоду.

Звільнитись із війська такі військові зможуть лише:

Звільнені достроково не матимуть права на щорічну основну відпустку, в тому числі на  відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин. В разі поранення відпустка для лікування із збереженням грошового та матеріального забезпечення надаватиметься виключно за місцем перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я.

Також передбачено, що вони проходитимуть військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частин.

Якщо ж такі умовно звільнені будуть ухилятись від проходження військової служби, то їх може чекати покарання позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Читайте також: Перешкоджання мобілізації: у ТЦК попередили про відповідальність

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт  про мобілізацію засуджених 10 квітня. Положення про цю категорію осіб містяться і у законопроєкті про мобілізацію, який має вступити у силу 18 травня.