UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путіна можуть внести до «чорного списку»

Прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна можуть внести до «чорного списку» Євросоюзу. Таке рішення європейське співтовариство може прийнятий через безпосередню участь політика в справі проти колишніх співвласників «ЮКОСу» Михайла Ходорковського і Платона Лебєдєва. Про це повідомлено в свіжому номері журналу The New Times, що виходить у понеділок, 17 січня.

Згідно з інформацією видання, потрапляння до «чорного списку» загрожує також віце-прем'єрові Ігорю Сєчіну, а також усім слідчим, прокурорам і суддям, які безпосередньо займалися розробкою справи "ЮКОСа". Якщо цей список набере чинності, то тим хто до нього потрапить може загрожувати заборона на видачу віз, а також заморожування банківських рахунків.

«Європа не зупиниться ні перед чим, щоб права людини в Росії дотримували», - заявила в інтерв'ю The New Times депутат Європарламенту Кристина Оюланд.

Раніше Європарламент висловив переконання про необхідність уведення фінансових і візових санкцій проти всіх чиновників, що фігурували в справі "ЮКОСа". А президент Європарламенту Єжи Бузек назвав процес над Ходорковським і Лебєдєвим «лакмусовим папірцем» поваги до законності й прав людини в Росії.

Нагадаємо, що наприкінці грудня Хамовнічеський суд Москви засудив екс-главу ЮКОСа Михайла Ходорковського й колишнього керівника МФО МЕНАТЕП Платона Лебєдєва до 13,5 років колонії загального режиму.

Вирок став результатом звинувачення в розкраданні 218 мільйонів тонн нафти й відмиванні коштів, отриманих від її реалізації.

Європейські ЗМІ неодноразово писали про те, що кримінальне переслідування керівників "ЮКОСа" пов'язане з особистим конфліктом Ходорковського й Путіна. Крім того, сам підсудний заявляв, що справу проти нього сфабриковав Сєчін, який є головою ради директорів «Роснафти», якій дісталося дочірнє підприємство "ЮКОСа» «Юганскнефтегаз».

У середині листопада 2010 року депутати Європарламенту більшістю голосів схвалили резолюцію, що рекомендує членам Євросоюзу заморозити активи 60 російських чиновників, імовірно причетних до смерті юриста Сергія Магнітського. Можливість подібних заходів обговорюють і в США.

За матеріалами УНІАН