Молдова і Україна повинні зняти блокаду з Придністров'я. Про це заявив президент РФ Володимир Путін під час прямої лінії.
"Потрібно, звичайно, негайно зняти блокаду, негативні наслідки якої люди, що живуть у Придністров'ї, відчувають", - сказав Путін.
За його словами, блокаду здійснюють Молдова і Україна, "на кордон між Придністров'ям та Україною вже підтягнуто націоналістичні збройні формування". "Таку ситуацію якомога швидше має бути припинено", - заявив президент РФ.
Говорячи про перспективи визнання Придністровської республіки, Путін заявив, що, "в підсумку, людям має бути дозволено самим вирішувати свою долю". "Ось над цим ми разом з усіма партнерами будемо працювати - звичайно, спираючись, насамперед, на тих людей, які живуть у Придністров'ї", - сказав Путін, відповідаючи на питання.
Президент Росії констатував, що Придністров'я - "одна з найскладніших проблем, що дісталася нам після краху Радянського Союзу". За його словами, населення Придністров'я налаштоване проросійськи, там значна кількість російських громадян. "У людей є власне уявлення, як їм будувати своє майбутнє, свою долю. І це ні що інше, як прояв демократії, якщо ми дозволимо цим людям зробити так, як вони хочуть", - заявив президент РФ.
"Потрібно, безумовно, вести діалог і з Молдовою, і з Україною. Потрібно інтенсифікувати переговори в рамках "5+2", - сказав Путін.
ТАКОЖ: Розвідка США попередила про можливе вторгнення РФ в Україну, Придністров'я і Прибалтику
Нагадаємо, 16 квітня під час чергового засідання Верховної Ради Придністров'я депутатським корпусом одноголосно прийнято звернення до Державної Думи, Ради Федерації і президента Росії, а також до глави ПМР Євгена Шевчука з проханням ініціювати процедуру визнання ПМР як суверенної незалежної держави.
У тексті звернення, зокрема, йдеться: "Висловивши свою волю за допомогою одного з базових інститутів прямої демократії - плебісциту, проголосувавши за незалежність ПМР і подальше вільне приєднання Придністров'я до Російської Федерації, придністровський народ реалізував невід'ємне право вільно і без втручання ззовні визначати свій політичний статус, здійснювати економічний, соціальний і культурний розвиток. Згідно з загальновизнаними нормами міжнародного права, право народу на самовизначення має бути основою політичних рішень, кожна держава зобов'язана це право поважати".
ТАКОЖ: Молдова ніколи не визнає результати кримського "референдуму"
Пізніше прем'єр Молдови Юрій Лянке звинуватив Тирасполь у тому, що той "ігнорує реалії, що Придністров'я - частина Молдови", і це визнають всі учасники переговорів "5+2", а референдум, на який посилаються влади регіону, незаконний.
Прем'єр назвав звернення Верховної Ради Придністров'я "одностороннім і контрпродуктивним". "Єдиний шлях вирішення конфлікту - політичний діалог без будь-яких умов в рамках існуючого формату переговорів "5+2". Ми відкриті до діалогу", - сказав глава молдавського уряду. !zn
Читайте також:
Придністров'я знову просить визнання Росією
Росія масово перекидає до Придністров'я "людей спортивної зовнішності"
СБУ затримала "на гарячому" шпигуна з придністровського КДБ
Розвідка США попередила про можливе вторгнення РФ в Україну, Придністров'я і Прибалтику