UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін заявив, що Росії варто було раніше розпочати повномасштабну війну проти України

За його словами, зараз у зоні бойових дій знаходяться 150 тисяч мобілізованих, з них половина – на передовій.

Президент Росії Владімір Путін стверджує, що Росії варто було раніше розпочати так звану «спецоперацію» проти України. Від повномасштабного вторгнення РФ начебто утримувала «надія на Мінські домовленості».

У розмові із журналістами під час візиту у Бішкек (Киргизстан) Путін нарікав, що підписанти «обдурили Росію». Зокрема, колишні президент України Петро Порошенко та канцлерін Німеччини Ангела Меркель, за їхніми словами, використали угоди як спосіб виграти для України час на підготовку до великої війни.

«Виявляється, Мінські домовленості ніхто не збирався виконувати. Колишнє керівництво України прямо сказало, що підписували і не збиралися виконувати. Але я все ж сподівався, що інші учасники процесу були відверті із нами, але вони теж нас обдурили», - обурився Путін.

Втім, сам Путін так само розглядав війну на Донбасі як проміжний щабель на шляху до захоплення усієї України у дипломатичний чи військовий спосіб.

Зрештою, агресор пішов на повномасштабне вторгнення 24 лютого. Російський автократ продовжує стверджувати, що «спецоперація» йде за планом, «питань і проблем немає», як і потреби у додатковій мобілізації в Росії.

«Немає таких чинників сьогодні. Триста тисяч призвали у межах мобілізації, 150 тисяч перебувають в угрупованні, і тільки половина, 77 тисяч, – у бойових підрозділах. Решта перебуває на третіх позиціях чи займається додаткової підготовкою», - стверджує Путін у відповідь на запитання журналістів.

Про те, що погано навчених і екіпірованих «мобілізованих» кидають на розвідку українських позиції, а також, що процес «офіційно завершеної» мобілізації у РФ знову повернувся у приховану фазу, Путін волів не говорити.

Так само, які і про втрати кадрових військових і необхідність покривати нестачу солдатів за рахунок завербованих до ПВК «Вагнер» в’язнів.

Російський автократ також вчергове натякнув на необхідність переговорів із агресором, заявивши, що «домовлятися доведеться».

«Процес врегулювання в цілому, напевно, буде непростим і вимагатиме певного часу. Але так чи інакше всім учасникам цього процесу доведеться погодитись з реаліями, які складаються на землі», - додав він.

Читайте також: Рашизм — це косплей фашизму та нацизму

Які приводи шукає Росія для виправдання власної агресії? Як пояснює спробу знищення іншої країни собі та світу? Читайте у статті Дениса Самигіна «Півроку війни: як Росія інформаційно супроводжує вторгнення в Україну».