UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін вочевидь не має наміру закінчувати війну

Два західні лідери розмовляли з Путіним близько 75 хвилин.

У телефонній розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцем президент Росії Владімір Путін, схоже, не заявив про намір припиняти війну проти України. "У нас не було такого враження", — сказав радник Макрона в Парижі. Про це повідомляє німецьке видання "Der Spiegel" увечері 12 березня.

У суботу два західні лідери розмовляли з Путіним близько 75 хвилин. Вони закликали до негайного припинення вогню як передумови дипломатичного вирішення конфлікту.

Деталі дзвінка

Єлисейський палац повідомив кілька подробиць дзвінка. Йшлося про те, щоб, за словами одного з радників Макрона, поставити Путіна "спиною до стіни". “У нас були дуже чіткі та відкриті дискусії з ним”, — заявив Макрон.

Шольц та Макрон закликали Путіна до негайного припинення вогню.

Розмова була дуже складною ще й тому, що драматична ситуація в окремих містах України вимагає швидких дій. Канцлер Шольц і президент Макрон закликали припинити окупацію Маріуполя, де ситуація стала “нестерпною для людей” після того, як росіяни відключили електрику та воду.

Путін, як і раніше, звинувачує у конфлікті Україну, повідомляють з Єлисейського палацу. Канцлер Шольц і президент Макрон також запитали про зниклого безвісти мера Мелітополя. Український уряд побоюється, що його могли викрасти російські солдати. Путін пообіцяв розібратися у цьому питанні.

Обговорення військових злочинів

Путін також несе відповідальність за ймовірні військові злочини, заявили в Парижі. Він все ще може ухвалити правильне рішення. Макрон сповнений рішучості застосувати усі дипломатичні засоби та запропонувати президентові Росії різні варіанти. «Ми намагатимемося вплинути на нього максимально і не поступимося», — йдеться в офіційному повідомленні Єлисейського палацу.

Як заявив президент Макрон у підсумковій декларації неформального саміту ЄС у Версалі у п'ятницю разом із головою комісії ЄС Урсулою фон дер Ляйєн, готується четвертий пакет санкцій. Його, безумовно, можна схарактеризувати як історичний за безпрецедентністю.

Нові санкції

Санкції, які зараз приймаються, можна порівняти з тими, які були введені проти Північної Кореї або президента Сирії Башара Асада, йдеться у повідомленні з Єлисейського палацу. Париж, ймовірно, оголосить про них найближчим часом.

Путін, своєю чергою, заявив у телефонній розмові про нібито злочини українців. Кремль наполягає, що українські підрозділи нібито стратили незгодних, брали заручників і використовували мирних жителів як щит. «Націоналістичні» війська, за його словами, систематично запобігали спробам евакуації та залякували мирних жителів, які намагалися втекти. Проте Кремль не надав жодних доказів цього.

Читайте також: Макрон і Шольц закликали Путіна негайно припинити вогонь

За даними ZN.UA, що отримані від надійних дипломатичних джерел, Росія висунула Україні 6 вимог. Перші п'ять із них, як бачиться путіну, мають бути закріплені у Конституції України.

  1. Відмова від руху до НАТО. Нейтральний статус України. Одним із гарантів якого готова стати Росія, яка напала на нашу країну.
  2. Російська мова — друга державна. Скасування всіх законів, що її обмежують.
  3. Визнання Україною Криму російським.
  4. Визнання Україною незалежності "ДНР" та "ЛНР" в адміністративних межах областей (включно з нині контрольованими Україною територіями).
  5. "Денацифікація". Заборона діяльності ультранаціоналістичних, нацистських та неонацистських партій та громадських організацій, скасування чинних законів про героїзацію нацистів та неонацистів.
  6. "Демілітаризація України". Повна відмова від наступального озброєння, під яке при бажанні можна підвести будь-які види озброєнь.

Президент Франції Еммануель Макрон назвав неприйнятними вимоги президента Росії Владіміра Путіна, які той висуває для припинення війни в Україні. Крім того, Макрон сумнівається, що Путін здатний зараз вести відверті переговори та щось запропонувати.