UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін сподівається, що росіяни захочуть «захистити» анексовані території України і підуть воювати – ISW

Плани Кремля провести так звані «референдуми» розраховані на внутрішню аудиторію.

Запланувавши анексувати окуповані російськими військами території України, Кремль насамперед грає на внутрішню аудиторію. Таким чином російська влада сподівається розбудити в росіянах бажання «захистити» нещодавно заявлені території Росії. Про це у своєму огляді за 20 вересня повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).

Представники окупаційних так званих «адміністрацій» Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької не дарма заявили про намір 23-27 вересня провести «референдуми» про приєднання до Росії. Це, на думку експертів Інституту, було продиктовано Кремлем і такий крок розрахований на внутрішню аудиторію.

«Путін, ймовірно, сподівається покращити можливості формування російських військ, закликаючи росіян добровільно піти на війну, щоб «захистити» нещодавно заявлені території Росії», – йдеться у звіті ISW. 

Читайте також: Повідомлення про «референдуми» та «мобілізацію» моментально полізли Росії боком на фондовій біржі

Путін і його радники, очевидно, зрозуміли, що нинішніх російських сил недостатньо, щоб завоювати Україну, і що добровільна мобілізація не вирішує цю проблему. Відтак він створює правові та інформаційні умови для покращення формування російської армії, розраховуючи таким чином викликати у росіян бажання відстоювати щойно захоплені землі.

«Путін може вірити, що він може звернутися до російського етнонаціоналізму та захисту нібито “російських народів”, щоб створити додаткові сили добровольців. Він може спробувати покладатися на посилену риторику частково через те, що Кремль не може дозволити собі службові стимули, як-от премії та пільги при працевлаштуванні, які він уже обіцяв російським новобранцям», – йдеться у звіті.

Читайте також: У Путіна зізналися, що є справжньою метою проведення "референдумів" на Донбасі

А введення в кримінальний кодекс РФ поняття «мобілізація» та відповідальності за дезертирство чи добровільну здачу в полон, на думку експертів, продиктоване бажанням зменшити ризик розпаду армії.

Нагадаємо, на окупованих Росією українських територіях визначилися з датами проведення псевдореферендумів щодо приєднання до складу РФ. Вони відбудуться 23-27 вересня.