UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Путін розуміє лише мову сили": США допоможуть розвивати протиповітряну оборону України, ВМФ та поставлять "Джавеліни" – сенатор

Але сенатор Грем підкреслив, що США хочуть вирішення конфлікту дипломатичним шляхом.

Сполучені Штати будуть докладати зусиль для збільшення можливостей протиповітряної оборони, допомоги в модернізації Військово-морського флоту України та надання протитанкових ракетних комплексів Javelin, розповів американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який на чолі делегації Конгресу приїхав до Києва.

"Наш сигнал - ми згодні з тими, хто каже, що Америка повинна робити більше, і ми будемо робити більше. Ми будемо докладати зусиль для збільшення вашого потенціалу можливостей протиповітряної оборони, в яких ви потребуєте. Ми будемо допомагати модернізувати ваш Військово-морський флот, будемо намагатися надавати більше "Джавелінів". Ми збираємося збільшити ціну, яку Росія буде платити за свою агресію", - сказав Грем на брифінгу після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у понеділок.

Сенатор Грем додав, що США не хочуть конфлікту, а хочуть досягти дипломатичного вирішення конфлікту.

"Але єдина мова, яку розуміє Путін - це мова сили. Ми сподіваємося зробити Україну сильнішою у військовому плані, економічному. І найкраще, що може статися між Сполученими Штатами і Україною - це угода про створення вільної економічної зони між Україною та США", - підкреслив Грем.

Грем додав, що після того, що сталося в Афганістані, для нього важливо показати друзям США, що Америка - надійний союзник.

"Кращий спосіб зробити це - рішуче підтримувати Україну, представляючи необхідну вам допомогу для збереження вашої волі, і відправити сигнал Путіну, що Україна ніколи не повернеться під його ярмо", - заявив він.

Крім Грема до складу делегації увійшли сенатори: Джон Баррассо (республіканець, Вайомінг), Бен Сассе (республіканець, Небраска), Томмі Тубервіль (республіканець, Алабама).

Також до складу делегації увійшов один член Палати представників Вільям Тіммонс (республіканець, Південна Кароліна).

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба висловив упевненість, що президент США Джо Байден обов'язково відвідає Україну, але не раніше ніж наступного року. Дипломатична практика не передбачає обміну візитами такого рівня в один рік.

Читайте також: Байдену було важливо підтримати Україну після подій у Афганістані — Гербст

Детальніше про перші підсумки президентського візиту в США без «зрад» та «перемог» читайте в статті Тетяни Силіної "Що «нахімічив» Зеленський у Вашингтоні і з чим повертається в Україну".