UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін про анексію Криму: По-іншому ми просто вчинити не могли

Російський президент "зрозуміло і відверто" пояснив окупацію Криму побоюваннями, що Україна візьме курс на зближення з НАТО.

У Росії не було гарантій того, що Україна не стане частиною НАТО, і вона не могла допустити, щоб Крим, де розміщено Чорноморський флот РФ, пішов у цей військовий альянс. Про це заявив президент РФ 3 в інтерв'ю французьким ЗМІ.

"Я хочу, щоб було зовсім зрозуміло і зовсім відверто. Ми вели діалог з нашими партнерами - і з європейцями, і з американцями - виключно дипломатичними, мирними засобами", - сказав він.

"Нам відповіли на ці наші спроби вести діалог у такий спосіб і домовитися про прийнятні рішення підтримкою антиконституційного державного перевороту в Україні, і далі у нас не було ніяких гарантій в тому, що Україна завтра не стане частиною Північноатлантичного військового блоку", - заявив Путін.

"У цих умовах дозволити, щоб російська історична територія з переважним етнічним російським населенням пішла ось туди, в якийсь міжнародний військовий альянс, притому, що самі жителі Криму хочуть бути частиною Росії, - вибачте мене, по-іншому ми просто вчинити не могли", - сказав він.

Президент РФ також запевнив, що у нього немає планів відроджувати Російську імперію. "Ні, російський націоналізм ми не будемо підтримувати, ні імперію не збираємося відроджувати. Ми хочемо розвивати свою країну, зрозуміло, у своїх кордонах", - сказав він.

Путін розраховує, що події в Україні не призведуть до нової "холодної війни": "Ми, сподіваюся, не вступаємо в якусь нову фазу якоїсь "холодної війни".

Президент РФ намагається переконати європейські країни і США, що в Україні відбувся антиконституційний "озброєний переворот", і що Росія не створювала цієї кризи: "Ми були противниками такого розвитку подій".

Путін також назвав неправильним звинувачення "проросійських сил" у бажанні зруйнувати територіальну цілісність України. "Я не назвав би їх "проросійськими" чи "проукраїнськими". Є люди, які мають певні права - політичні права, гуманітарні права, і вони повинні мати можливість ці права реалізувати", - заявив Путін.

Російський президент заявив, що "в Україні досі губернаторів призначали виключно зі столиці", а перше, що зробила нова влада в Києві - "заявила про скасування прав національних меншин на використання рідної мови" (насправді закон про мови нацменшин діє досі - ред.).

"Все це викликало велику тривогу у людей, які живуть на сході України", - сказав президент РФ.

Путін закликав "вести переговори з тими людьми, які не прийняли цей переворот, а не посилати до них танки, не розстрілювати мирних громадян з літака, завдаючи ракетно-бомбових ударів по мирним об'єктам". !zn