UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін назвав частину України територією Росії, з якою Москва "розбирається"

Глава Кремля вважає, що все через Леніна, який "нарізав" території так, що вони не завжди відповідали традиційним місцем проживання тих чи інших народів.

Президент РФ Володимир Путін на своїй підсумковій пресконференції заявив про те, що все Причорномор'я і східна частина України є російськими територіями і тепер Росія з цим розбирається.

"Що запропонував Володимир Ілліч Ленін? Він запропонував не федерацію, а конфедерацію. За його рішенням, етноси були прив'язані до конкретних територій і отримали право виходу зі складу Радянського Союзу. Але навіть території були нарізані так, що вони не завжди відповідали традиційним місцем проживання тих чи інших народів, тому відразу виникли больові точки. Вони і зараз між колишніми республіками мають місце, і навіть всередині Російської Федерації дві тисяч таких точок", - сказав Путін (цитата за "УП"). "[Йосип] Сталін був проти такої організації, але в кінцевому підсумку прийняв ленінську форму. І що вийшло? Ось ми тільки що з колегою з України говорили про наші відносини. Але в ході створення Радянського союзу споконвічно російські території, які до України взагалі не мали ніякого відношення, все Причорномор'я, західні російські землі були передані Україні з дивним формулюванням "для підвищення відсоткового співвідношення пролетаріату в Україні", тому що Україна була сільська територія".

Путін вважає, що це "дещо дивне рішення".

"Це все спадщина державного будівництва Володимира Ілліча Леніна і тепер ми з цим розбираємося", - додав Путін.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Сіліної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".