UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пушилін визнав неможливість проведення виборів в ОРДЛО в лютому-квітні

Вибори навряд чи зможуть допомогти кардинально покращити внутрішню ситуацію в Донбасі, зазначив повпред "ДНР".

Один з ватажків так званої "ДНР" Денис Пушилін заявив про відсутність можливості провести в лютому-квітні "вибори" на тимчасово окупованій території Донбасу.

"Що стосується виборів, то ми підкреслюємо, що для нас вибори важливі в плані виконання Мінських угод. Що стосується проведення їх в лютому-квітні, як це було зазначено раніше, то, враховуючи позицію Києва, за погодженим проектам немає можливості їх проводити, і зараз ці дати є дуже і дуже умовними", - сказав він на прес-конференції в Москві.

Він також зазначив, що вибори навряд чи зможуть допомогти кардинально покращити внутрішню ситуацію в Донбасі.

При цьому Пушилін закликав сконцентруватися на законопроекті про вибори.

"Тут варто сконцентруватися на тому законопроекті, який, ще залишаються надії, буде узгоджений, коли це відбудеться - в 2016 або 2017 році - в рамках мінського формату", - зазначив повпред "ДНР".

Раніше ватажок "ДНР" Олександр Захарченко оголосив про проведення виборів по "законам ДНР" у 2016 році. Лідер бойовиків запропонував Україні "централізовано розійтися, як це зробили Чехія і Словаччина".

Раніше в США засудили намір бойовиків проводити вибори не за українським законом. Також з'явилася інформація, що США і ЄС можуть запровадити нові санкції проти РФ за проведення виборів всупереч Мінськими угодами.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко хоче розгорнути в Донбасі місію ЄС для проведення виборів. Також український президент під час розмови лідерами "Нормандської четвірки" підкреслив, що "фейкові" вибори, які оголосили проросійські терористи, повинні бути скасовані. А в голосуванні повинні взяти участь українські партії, їх освітленням повинні займатися українські ЗМІ, а в підготовці повинен брати участь український ЦВК.

Як повідомило джерело DT.UA, Кремль висловив готовність обговорювати заміну Захарченка та Плотницького в обмін на визнання виборів. Легітимація підконтрольної в ОРДЛО "самопроголошеної влади" і амністія для учасників подій на частині території Донецької та Луганської областей цікавлять Москву більше, ніж ухвалення змін до Конституції України.