UA / RU
Підтримати ZN.ua

Психіатри запідозрили у Путіна медикаментозну шизофренію - Newsweek

Зміни особистості в Путіна відбулися за останні роки три.

Психіатри американських спецслужб вивчають відео публічних появ Путіна, а також його зустрічей з чиновниками, оскільки вбачають низку ознак психічного захворювання, можливо викликаного прийомом протиракових препаратів. Про це повідомляє Newsweek з посиланням на джерела в розвідуспільноті США та Reuters з посиланням на оточення Макрона.

Зокрема, повідомляє Newsweek, увагу аналітиків із психіатрії привернула зустріч російського президента з міністром оборони Сергієм Шойгу 21 квітня.

На кадрах, показаних на ТБ, Путін був зафіксований у неприродній позі, його руки вчепилися в стіл. І в такому положенні Путін був близько п'яти хвилин, поки Шойгу доповідав йому про ситуацію в Маріуполі.

Кадри зустрічі вивчили психіатри, а також фахівці дистанційної діагностики, кажуть джерела Newsweek. Результати їхнього аналізу були передані до Білого дому. В останній доповіді спецслужби США роблять висновок, що Путін серйозно хворий - можливо раком. Крім того, спостерігачі вбачають у нього ознаки хвороби Паркінсона, для зняття симптомів якої використовуються препарати, що спричиняють шизофренію при надто великій дозі.

Багато спостережень про стан Путіна західним фахівцям вдалося зробити під час його зустрічі з Емманюелем Макроном у лютому. Переговори, що стали мемом, за 7-метровим столом справили сильне враження на французького президента, який був одним з останніх, хто бачив Путіна наживо перед початком війни.

За словами   джерела Reuters   в оточенні Макрона, той був вражений змінами в особистості Путіна, які відбулися за три роки, що пройшли з моменту їхньої останньої зустрічі у французькій Рів'єрі. Він "годинами розмірковує про історію і топить вас у цих довгих монологах", розповіло джерело.

Французька розвідка зробила безліч висновків про стан російського президента, повідомило джерело Newsweek, не уточнивши, що саме з отриманих спостережень було доповідано до Білого дому.

Співрозмовники видання з числа високопоставлених американських військових і розвідників, втім, наголошують, що не мають повноти інформації про стан Путіна і не можуть бути абсолютно впевненими у висновках. Важливим джерелом інформації були очні зустрічі із західними лідерами, які повністю припинилися після початку війни в Україні.

До того ж, американська розвідка має і послужний список помилок, нагадує Newsweek. Так, наприклад, спецслужби вважали психічно хворим Саддама Хусейна, і тому оцінювали його небезпеку. Результатом стало вторгнення США до Іраку 2003 року, за підсумками якого доказів наявності зброї масового знищення Хусейна знайти не вдалося.

Нагадаємо, заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв звернувся до членів провладної партії "Єдина Росія" із заявою, що в Росії будуть швидкі зміни, і партії доведеться працювати в нових умовах. Відео тиражують російські телеграм-канали.