UA / RU
Підтримати ZN.ua

Провалити голосування чи тягнути час: оточення Порошенка розділилося у питанні виборів в ОРДЛО - джерело

Ймовірність того, що документ щодо виборів в ОРДЛО зараз не знайде необхідного числа прихильників, висока.

Проект закону про вибори до ОРДЛО, що розробляється групою експертів під керівництвом Руслана Князевича, вже знайшов реальні обриси.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Сергій Рахманін, посилаючись на джерела видання.

За його інформацією, в разі необхідності законопроект може бути внесений в зал вже в найближчі тижні, але в оточенні президента сьогодні немає єдиної думки з приводу необхідності розгляду цього законопроекту в нинішніх умовах.

Читайте також: Обама наполягає на якнайшвидшому виконанні Мінських угод

країнський президент повинен розуміти, що в нинішній політичній ситуації провести такий закон через парламентський зал йому буде дуже непросто. Представники фракцій "Народного фронту", Блоку Юлії Тимошенко, "Самопомочі", з якими вдалося поспілкуватися, заявили, що на сьогодні не мають наміру голосувати за закони, які звільняють від відповідальності бойовиків та дозволяють, фактично, легалізувати нинішню владу в ОРДЛО. Однак деякі з них висловили готовність змінити точку зору, якщо прийняття такого закону виглядатиме єдиним можливим рішенням", - пише Рахманін.

За його словами, у разі, якщо Петро Порошенко все-таки спробує добитися від Верховної Ради прийняття законів про вибори на окупованих територіях, зробити це йому буде набагато складніше, ніж раніше.

"Авторитет президента в очах парламенту дуже впав. І, водночас, він не спирається в депутатському корпусі на людей, здатних об'єднати зал для прийняття такого суперечливого рішення", - йдеться в статті.

Рахманін зазначає, що в оточенні президента є люди, які вважають, що в нинішній ситуації Петру Порошенку вигідно якомога швидше "вкинути" в зал проект закону про вибори до ОРДЛО.

"Імовірність, що такий документ зараз (особливо без специфічної роботи з залом) не набере потрібної кількості прибічників, висока. І в такому разі в Петра Олексійовича буде залізобетонний формальний привід поставити хрест на кабальних Мінських угодах. Прибічники цього сценарію вважають, що демонстративне усунення глави держави від процесу "пробивання" закону про вибори, і особливо - закону про амністію додасть Петру Порошенку очок у парламенті. А в перспективі може консолідувати суспільство, яке втомилося від війни, однак досить негативно ставиться до можливої легалізації бандитського режиму в ОРДЛО", - зазначає автор.

Як йдеться в статті, інша група в оточенні президента радить йому дотримуватися раніше обраної тактики - зволікати час скільки можливо. Ці політики переконані, що демонстративний зрив Мінського процесу несе для Вашингтона, Берліна та Парижа набагато більші ризики, ніж подальше зволікання. На їхню думку, якщо президент буде послідовний у своїй тактиці "убивства часу", ніхто з провідних західних лідерів не ризикне робити різкі випади на адресу Києва.

"Імовірність того, що Петро Олексійович пристане на позиції першої групи, вкрай низька. Крах законів, гарантом прийняття яких має виступати президент, буде очевидною демонстрацією його нездатності впливати на український парламент і провідні політичні сили. Таких репутаційних втрат марнославний Петро Олексійович дозволити собі не може", - пише Рахманін.

Раніше повідомлялося. що більше половини громадян України виступають проти проведення виборів на окупованій території ОРДЛО та амністії для громадян, які там проживають.

Також стало відомо, що США не наполягають на проведенні виборів у Донбасі цього літа. Однак американці виступають за те, щоб голосування відповідало міжнародним стандартам і конституції України.

Напередодні прес-служба партії "Самопоміч" повідомила, що Вікторія Нуланд під час зустрічі з народними депутатами заявила, що у Вашингтоні розраховують, що вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей відбудуться влітку цього року. "Держдеп наполягає, щоб Україна внесла зміни в Конституцію з "особливим статусом" для окупованих територій, провела на них вибори найближчим часом і забезпечила амністію бойовикам", - йшлося в повідомленні.

Детальніше про виконання мінських домовленостей читайте у статті "Оборона "Мінська" Сергія Рахманіна у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".