UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розглядати конституційність призначення Шкарлета відмовилися судді, пов’язані із представником Зеленського в КСУ

Судді Кичун і Колісник працювали разом із Веніславським на одній кафедрі в Харкові.

Сьогодні пресслужба Конституційного суду України повідомила, що Перша колегія першого сенату КСУ прийняла Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції Постанови Верховної Ради «Про призначення Шкарлета С.М. Міністром освіти і науки України».

Слід зазначити, що до складу першої колегії Першого сенату входять троє суддів: Віктор Колісник (секретар колегії), Віктор Кичун та Петро Філюк. Двоє з них – Кичун і Колісник – раніше тривалий час працювали на одній кафедрі у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого в Харкові разом із Федором Веніславським – членом парламентської фракції «Слуги народу» та представником президента Володимира Зеленського у Конституційному суді. Більше того, Кичуна експерти та політики відкрито називають креатурою Веніславського.

За законом «Про Конституційним суд України» колегія ухвалює рішення більшістю голосів. Тобто, для прийняття вказаної ухвали достатньо було, щоб проголосувало двоє з трьох її членів. У даному випадку рішення колегії не є остаточним. Питання про відкриття конституційного провадження у цій справі остаточно має вирішуватися на засіданні Великої палати КСУ, щоможе як залишити ухвалу колегії в силі, так і прийняти нову   про відкриття конституційного провадження. Такі рішення на Великій палаті ухвалюються більшістю голосів від присутніх на її засіданні.

Читайте також: Кива зібрався захищати кандидатську дисертацію

Парламентська фракція «Голос» направила поштою до Конституційного суду подання про визнання неконституційним призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки. Під цією ініціативою підписалися 17 депутатів «Голосу», 25 нардепів від «Європейської солідарності», по одному від «Батьківщини» і «За майбутнє», а також двоє позафракційних.

Через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатной ініціативи «Дісергейт» виступили із заявою проти його призначення. А екс-голова МОН Анна Новосад і екс-заступник міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вузів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти. Детальніше читайте в статті "Посада з чужого плеча".