За фактом подій, що відбулися у парламенті минулого четверга, 16 грудня, прокуратура порушила кримінальну справу проти нардепів від БЮТ за фактом перешкоджання діяльності народних депутатів, тобто, за блокування трибуни. Про це «Дзеркалу тижня» повідомив голова комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат від «БЮТ-Батьківщина» Віктор Швець.
«Але є інші статті в Кримінальному кодексі, які передбачають відповідальність за посягання на життя, здоров’я і перешкоджання діяльності державного діяча, якими є народні депутати. То ми вимагали і вимагаємо, щоб кримінальні справи були порушені саме проти тих осіб, які здійснили звірячий напад на народних депутатів України і спричинили їм тілесні ушкодження та інші ушкодження здоров’ю», - наголосив Швець.
За його словами, народні депутати від БЮТ вже давно звернулися до генерального прокурора із заявою про вчинення злочину, і згідно нормам Кримінально-процесуального кодексу, протягом 10 днів Генеральна прокуратура повинна прийняти відповідне рішення.
«На сьогоднішній день нам відомо тільки те, що порушено кримінальну справу за блокування парламенту. Тобто, фактично ми можемо говорити про те, що кримінальна справа порушена проти нас самих», - сказав голова парламентського комітету.
Відповідаючи на запитання про те, чи мають намір народні депутати від БЮТ звертатися до прокуратури у зв’язку із блокуванням трибуни «регіоналами», коли вони були в опозиції, Віктор Швець зазначив: «Наша позиція в цьому питанні дуже проста – ми хочемо виділити два періоди. Перша частина – те, що відбувалось до 16 грудня 2010 року, і сам факт 16 грудня. Все, що відбувалось до 16 грудня, можна було розглядати як політичний протест, дії депутатів, пов’язані з виконанням їх депутатських повноважень. Тому що все це відбувалось в період пленарних засідань, безпосередньо у Верховній Раді, коли розглядалися гострі політичні питання. І в тій чи іншій формі і ті, і інші депутати – і депутати Партії регіонів, і наші народні депутати – застосовували загально визнані засоби парламентського тиску: блокування, чи дії, які б заважали більшості ухвалити рішення без дотримання позицій меншості. Тобто, це був політичний протест. А 16 грудня відбулась організоване, сплановане побиття народних депутатів поза межами сесійного засідання. Це звіряче побиття народних депутатів було організовано владою. Ось у чому принципова різниця».
Як повідомлялося, 16 грудня у сесійній залі Ради сталася бійка між депутатами фракцій Партії регіонів і «БЮТ-Батьківщина». У результаті зіткнення декілька депутатів від опозиції були госпіталізовані.
Прокуратура Києва за матеріалами дослідчої перевірки, проведеної органами внутрішніх справ щодо подій, які мали місце 16 грудня в сесійній залі Верховної Ради, порушила кримінальну справу за частиною 2 статті 344 — втручання в діяльність державного діяча.