UA / RU
Підтримати ZN.ua

Проти затриманого в Чечні українця Клиха відкрили ще одну справу

Чеченський суд відмовився долучати до матеріалів справи докази з Генпрокуратури України.

Проти затриманого в Чечні громадянина України Станіслава Клиха відкрили ще одну кримінальну справу за образу посадової особи, повідомила журналіст Марія Томак.

Проти Станіслава Клиха все ж таки порушили ще одну кримінальну справу за образу посадової особи. Нагадаю, що кілька місяців тому Клиха було видалено із зали судового засідання за надто емоційну поведінку та висловлювання. Було призначено перевірку щодо наявності підстав для порушення справи. І от... адвокат майже випадково дізнається, що справа вже є і в ній "активно ведеться сдлідство", - написала Томак в Facebook.

За її словами, суддя Верховного суду Чеченської республіки знімає всі питання захисту і майже всі клопотання адвокатів відхиляє.

Також чеченський суд відмовився долучати до справи Карпюка-Клиха докази з Генпрокуратури України.

"Верховний Суд Чеченської Республіки, а саме наш улюблений суддя Ісмаїлов, відмовив у приєднанні до матеріалів справи протоколів допитів свідків захисту, які направила до Чечні Генеральна прокуратура України. У пакеті документів були не лише протоколи, а й інші матеріали, щодо яких направляла запит до України російська Генпрокуратура. Незважаючи на цей факт (що це відповідь на запит РФ), суд відмовив у приєднанні матеріалів. Це означає, в тому числі, що всі ці свідчення на користь Карпюка та Клиха не будуть оголошені в судовому засіданні і, відповідно, не будуть почуті та оцінені належним чином судом присяжних", - підкреслила Марія Томак.

Читайте також: Захист Карпюка та Клиха розпочав подання доказів у суді

Капюка та Клиха звинувачують в участі у першій чеченській війні в 1994-1995 роках, зокрема, у вбивстві російських військових. За сукупністю статей обом загрожує від 15 років до довічного ув'язнення. Третьому "співучаснику" цього "бандформування", теж громадянину України Олександру Малофееву вже винесли вирок. Шатойский районний суд Чечні 29 вересня засудив його до 24 з половиною років ув'язнення.

Детальніше про "чеченську" справу, яку "шиють" українцям слідчі органи РФ, а також про застосовані до них тортури читайте у статті Анастасії Станко "Перші полонені гібридної війни" у номері "Дзеркала тижня. Україна".