UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокурори САП заступилися за Холодницького

Напередодні засідання КДКП підлеглі Холодницького написали колективний лист.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури напередодні розгляду Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів скарги на керівника САП Назара Холодницького направили відкритий лист голові КДКП Віталію Грушковському. Лист, оприлюднений у середу ввечері, 25 липня, підписали 33 і 45 прокурорів САП.

Автори листа висловили стурбованість у зв'язку з тим, що треті особи можуть чинисти тиск на КДКП з метою домогтися звільнення Холодницького.

"Фактично під згадане засідання окремі особи намагаються зібрати весь перелік своїх претензій до САП, що накопичилися за час діяльності Спеціалізованої прокуратури, незалежно від того, чи є ці претензії предметом розгляду Комісії, і використовувати його як привід переконати комісію прийняти рішення про звільнення керівника прокуратури", - йдеться в листі.

Підлеглі Холодницького запевнили, що всі процесуальні рішення приймають самостійно, без тиску керівника САП.

"Сьогодні у прийнятті "неправильних рішень" звинувачується Назар Холодницький. Але завтра на його місці може виявитися інший керівник САП, а потім – будь-хто з нас, хто дозволяє собі приймати законне, але непопулярне рішення", - зазначили прокурори.

Укладачі звернення закликали "небайдужих" утриматися від впливу на КДКП і висловили впевненість, що Комісія прийме законне рішення за результатами розгляду скарги генпрокурора Юрія Луценка та директора НАБУ Артема Ситника на Холодницкого.

Раніше Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) винесла власні рекомендації у справі керівника САП Назара Холодницького, в якому рекомендується оголосити йому догану, але не звільняти, хоча Холодницький "не забезпечив дотримання вимог до професійної етики та поведінки прокурора, а тому в його діях є склад дисциплінарного проступку".

У той же час, директор НАБУ Артем Ситник, написав заяву главу САП, вважає, що після такого проступку є підстави для звільнення Холодницького з посади.

20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

31 травня прокурори ще на місяць продовжили розгляд скарги проти Холодницького.

Детальніше про справу головного анткорупційного спецпрокурора читайте у матеріалі Олександра Леменова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".