UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокурори САП відповіли на звинувачення Венедіктової: відкритий лист

У листі наголошується, що відповідно до закону генеральний прокурор і його заступники не повинні давати вказівки прокурорам САП.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявили, що категорично не згодні зі звинуваченнями на їхню адресу з боку генпрокурора Ірини Венедіктової і написали їй відкритий лист.

"Категорично не згодні з твердженням генерального прокурора щодо нашої бездіяльності, відсутності результатів роботи і звинуваченнями в порушенні розумних строків у кримінальних провадженнях", - йдеться у листі, опублікованому ввечері 26 травня на сторінці САП у Facebook.

У САП нагадали, що Венедіктова говорила про провадження, в яких "два, три, а іноді і чотири роки тому повідомлено про підозру чиновникам, а слідство досі не завершено", але всі ці справи дісталися їм у спадок від недореформованої ГПУ, а тому "треба найперше запитати у генерального прокурора, чому ці справи так довго не передавалися до суду...".

У САП кажуть, що неможливо "розставити всі крапки над І у кримінальних справах, які перебували у виробництві інших органів упродовж п'яти і більше років", однак запевнили, що роблять все для швидкого та ефективного розслідування.

У листі прокурори САП наголосили, що відповідно до закону України "Про прокуратуру" генеральний прокурор і його заступники не мають давати вказівки прокурорам САП.

Прокурори САП стверджують, що "завжди налаштовані на ефективне співробітництво з Офісом генпрокурора в межах, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України та Законом України "Про прокуратуру".

Читайте також: На цьому тижні Радбез ООН проведе засідання щодо ситуації в анексованому Криму

Нагадаємо, Венедіктова звинуватила САП у численних порушеннях і пообіцяла відреагувати на них. В опублікованому відео генпрокурор заявила про те, що ще в березні на спільній нараді з керівниками Національного антикорупційного бюро і САП нібито узгодили заходи з протидії порушенням, які знаходяться в юрисдикції органів. Однак, за версією Венедіктової, після тієї наради ситуація не змінилася.

Серед справ, які нібито є прикладами відповідних порушень, глава ОГП згадала виробництво про самовільне захоплення землі в Пущі Водиці колишнім заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним.