UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура поновила розслідування справи проти Тимошенко щодо Кіотського протоколу

Відновлено слідство у справі про нецільове використання "кіотських грошей" у період прем'єрства Юлії Тимошенко. Ініціатором стала сторона екс-прем'єра, яка просила про проведення низки допитів.

Прокуратура 14 жовтня відновила розслідування справи про нецільове витрачання коштів, отриманих Україною від продажу квот на викид парникових газів, а також про закупівлю урядом автомобілів для сільської медицини.

Джерело в оточенні екс-прем'єра повідомило, що розслідування справи відновилося. У прес-службі ГПУ офіційно підтвердили цю інформацію, уточнивши, що ініціатором дорозслідування стала сторона захисту. "Будуть проводитися слідчі дії, на яких наполягали адвокати.

Мова йде не тільки про допит колишніх чиновників, у тому числі членів Кабміну, але і про інші дії. Вся робота в рамках дорозслідування буде проходити відповідно до нового Кримінального процесуального кодексу",- повідомили у прес-службі. Основна частина розслідування проходила у рамках старого КПК. У справі має бути також допитано колишніх чиновників Держказначейства, пише "Коммерсант-Украина".

Клопотання захисту були вимушеним кроком, бо 2 вересня сплив термін на ознайомлення адвокатів з матеріалами слідства, і прокуратура мала направити справу до суду. "Тому вже 3 вересня ми заявили більше 50 клопотань - обґрунтованих та мотивованих. Ми вважаємо, що слідство проведено не до кінця",- заявив адвокат Тимошенко Олександр Плахотнюк.

Прохання захисту було задоволено не відразу. "Спочатку слідчий прокуратури відмовив у задоволенні всіх клопотань, але потім із незрозумілих нам причин інший прокурор, його процесуальний керівник, скасував частину постанов слідчого. У підсумку тільки п'ять чи шість клопотань було задоволено,- розповів він, додавши, що про мотиви таких дій можна лише здогадуватися. За його словами прокуратура вирішила підчистити недоліки, допущені під час досудового розслідування.

У прес-службі ГПУ підтвердили, що рішення про задоволення клопотань приймав не слідчий, а процесуальний керівник.

Зазначимо, що дорозслідування затягує терміни передання справи до суду, - потрібен час для допитів, потім матеріали справи знову потрібно буде передати на ознайомлення захисту. А враховуючи, що ведуться переговори про можливий виїзд Тимошенко за кордон для лікування, на момент передання справи до суду вона за сприятливого сценарію може опинитися за кордоном.

Нагадаємо, у вересні 2009 року держкомпанія "Укрмедпостач" уклала договір з "Vamed Engineering GmbH&CO KG" (Австрія) щодо постачання 15 найменувань медичного обладнання на загальну суму 99,5 млн євро. У тому числі йшлося про продаж 1000 автомобілів Opel Combo вартістю 12500 євро за одиницю до оподаткування (вартість усієї партії автомобілів до оподаткування - 142,1 млн грн.).

27 січня Генпрокуратура порушила проти Тимошенко справу за підозрою в тому, що вона, будучи прем'єром, використала не за призначенням 67 мільйонів гривень з державного бюджету, виділені під гарантію уряду на закупівлю і ввезення до країни 1 тисячі автомобілів Opel Combo як машин швидкої допомоги.

Окрім того, Тимошенко звинувачують у нецільовому використанні 380 мільйонів євро, які Україна отримала за Кіотським протоколом.

16 лютого колишнього першого віце-прем'єр-міністра України Олександра Турчинова в головному управлінні Генеральної прокуратури допитували як свідка у справі про закупівлю автомобілів "швидкої допомоги" для сільської місцевості.
!zn

Читайте також:

У ПР заявили, що до Ради законопроект про направлення Тимошенко на лікування ніхто не подавав

В "Батьківщині" бояться, що Тимошенко можуть фізично ліквідувати

Слідом за МЗС від лікування Тимошенко за кордоном відхрестився Мін'юст