UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура оцінила збитки від водія Луценка в 600 тис. грн

Зарплата, яку отримував особистий водій екс-глави МВС Леонід Приступлюк, була на рівні заступника начальника управління

Призначення Леоніда Приступлюка особистим водієм 3, заявив представник сторони звинувачення Микола Курапов.

"Це була змова і про це говорять факти. Навіщо? Для отримання благ у вигляді підвищених зарплат і надбавок", - зазначив прокурор.

За його словами, зарплата, яку отримував Приступлюк, була на рівні заступника начальника управління. Також прокурор зазначив, що під час служби у МВС, Приступлюк отримав 16 премій, що підтверджено документально.

Під час виступу прокурора, зокрема, щодо епізоду, пов'язаного із зарахуванням на роботу водія Леоніда Преступлюка, Юрій Луценко кілька разів висловив репліки, які висловлювали незгоду з позицією прокурора. "Назвіть прізвище хоч одного свідка, який би сказав, що це були мої особисті вказівки!", - заявив екс-глава МВС.

На такі слова головуючий суддя Сергій Слинько зробив йому зауваження: "Вас слухали, будь ласка, слухайте прокурора".

Луценко, пояснюючи суду свої репліки на адресу прокурора, сказав: "Я вважаю своїм обов'язком брехню припиняти. Це мій громадянський обов'язок: брехуну казати, що він брехун".

Зокрема, у своїх поясненнях Курапов зазначив, що суди першої та апеляційної інстанцій обґрунтовано дійшли висновку, що міністр особисто несе відповідальність за підписані розпорядження, заохочення та інші документи. І наявність безпосередньо відповідальних за це осіб не звільняє міністрів від їхньої персональної відповідальності.

Нагадаємо, у середу, 3 квітня, Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ продовжив засідання з розгляду касаційної скарги екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на вирок екс-міністрові і його водієві Леоніду Приступлюку за рішенням Печерського суду від 27 лютого 2012 року.

Адвокат екс-міністра внутрішніх справ 3 Олексій Баганець вважає, що його підзахисний 2 квітня не буде звільненийз під варти за рішенням суду касаційної інстанції.

У свою чергу адвокат 3 від відбування покарання. На її думку, рішення у справі Луценка або підтвердить наміри України щодо євроінтеграції, або поховає останні надії на те, що в листопаді у Вільнюсі Угоду про асоціацію з ЄС буде підписано. "Очевидно, красномовним сигналом українського бажання асоціюватися з ЄС було б скасування вироку. Але навряд чи це відбудеться, думаю, на це ніхто не розраховує", - сказала Теличенко.

27 лютого 2012 року Печерський райсуд Києва визнав Луценка винним у скоєнні посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі. Апеляційний суд Києва залишив чинним цей вирок.

Окрім того, 17 серпня 2012 року Печерський райсуд визнав екс-міністра також винним у недбалості при продовженні оперативно-розшукових заходів щодо водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка і засудив до 2 років обмеження свободи. Апеляція залишила чинним цей вирок. Розгляд касації призначено на 4 квітня 2013 року.

Луценка затримали 25 грудня 2010 року, через кілька днів за рішенням суду він був заарештований.

Екс-глава МВС відбуває покарання за скоєння низки посадових злочинів у Менській колонії (Чернігівська обл.) з кінця серпня 2012 року. !zn

Читайте також:

Питання про помилування ув'язнених регулює тільки Янукович, - захист Луценка

Сина Луценка примушували написати прохання про помилування батька

Пенітенціарна служба зняла з себе відповідальність за стан здоров'я Луценка