UA / RU
Підтримати ZN.ua

Профільний комітет рекомендував відтермінувати е-декларування громадських діячів

Громадські діячі будуть повинні подавати е-декларації вже з 1 квітня, якщо завтра Рада не ухвалить тимчасове рішення.

Комітет з питань запобігання та протидії корупції рекомендував Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект № 8120-1 щодо відтермінування заходів фінансового контролю для окремих суб'єктів декларування, повідомив автор законодавчої ініціативи, голова фракції БПП Артур Герасимов.

"Законопроект був обговорений з народними депутатами, керівництвом парламенту, з експертами та представниками юридичної спільноти. Ви побачили технічно вивірений законопроект, який результативно може пройти завтра. Комітет підтримав законопроект №8120-1 за основу та в цілому", – розповів Герасимов.

Він також зауважив, що завтра останній день для відтермінування е-декларування для громадських організацій.

"Я задоволений, що Комітет підтримав пропозицію президентської фракції по відтермінуванню е-декларації для громадських активістів та членів наглядових рад. На жаль, завтра останній день для скасування е-декларацій для громадських організацій. Тому ми повинні вийти на результативне голосування", – відзначив Герасимов.

Нагадаємо, в березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларації. Однак під час розгляду у другому читанні законопроект були внесені суттєві правки. Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій.

У липні 2017 року президент Петро Порошенко вніс у Раду законопроекти №6674 і 6675, які замінюють декларації антикорупціонерів на розширену звітність про доходи організацій.

Венеціанська комісія рекомендувала Україні до 1 квітня скасувати обов'язкове електронне декларування для представників антикорупційних громадських організацій. У Венеціанській комісії також підкреслили, що громадські антикорупційні організації не повинні піддаватися більш суворій фінансовій звітності і не повинні розкривати більш детальну інформацію, ніж інші неприбуткові організації, підприємства чи інші юридичні особи.

Детальніше про законопроекти президента читайте в матеріалі Олександра Леменова "Марлезонський балет: е-декларування для антикорупціонерів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".