UA / RU
Підтримати ZN.ua

Профільний комітет рекомендував продовжити закон про "особливий статус Донбасу"

Дві фракції вже заявили, що не будуть підтримувати документ.

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту включити до порядку денного на четвер, 12 грудня, і прийняти законопроект №2569, що продовжує дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих району Донецької та Луганської областей ще на рік.

При цьому входять у комітет представники фракцій "Голос" Роман Лозинський та "Батьківщини" Альона Шкрум заявили, що їхні фракції не будуть голосувати за даний законопроект.

Зазначимо, що за словами заступника голови президентської фракції "Слуга народу" Олександра Корнієнка, Рада в четвер розгляне і може проголосувати в цілому законопроект, який подовжує дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих району Донецької та Луганської областей ще на рік. При цьому він стверджує, що в документі змінять лише рік.

Нагадаємо, 9 грудня за підсумками зустрічі в нормандському форматі в Парижі президентів України, Франції, РФ - Володимира Зеленського, Еммануеля Макрона, Володимира Путіна, а також канцлера ФРН Ангели Меркель було прийнято комюніке, в якому передбачено продовження на рік закону про особливий порядок місцевого самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО був прийнятий Верховною Радою у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вступає в силу тільки "після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України ".

Зокрема, стаття 10 цього закону (перехідні положення) встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

Верховна Рада неодноразово продовжувала на рік термін дії цього закону.