UA / RU
Підтримати ZN.ua

Профі, а не просто проїдачі зарплати, без роботи в громадах не залишаться - глава профільного підкомітету Безгін

Ухвалення законопроєкту №3651-д розблокував процес формування органів влади в нових районах.

На даний момент не можна говорити про точну цифру кількості працівників органів місцевого самоврядування, які все-таки втратять роботу, оскільки ми не можемо впливати на громади і ту кількість кадрів, яку вони захочуть забрати. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив глава підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, народний депутат партії «Слуга народу» Віталій Безгін.

Відзначимо, що райони, залишившись без засобів і повноважень, повинні до 1 червня передати лікарні, ПТУ, стадіони та інші комунальні об'єкти громадам. Однак не всі громади згодні приймати на баланс величезні ще радянські будівлі. В даний момент стоїть питання про те, хто буде їх фінансувати, якщо ті ж лікарні не уклали договори з НСЗУ. Те ж саме стосується і закладів освіти та соціального захисту.

«Хочете забрати вишеньки, потрібно перемолоти і кісточки». Тому закон доведеться виконувати, і будівлі на баланс приймати. І тут з боку влади передбачається масштабна роз'яснювальна робота, в тому числі з асоціаціями", - коментує Безгін ситуацію, що склалася.

За його словами, є кілька прикладів, коли під прикриттям однієї з асоціацій штучним чином роздмухують штати апарату районних рад в сто і більше разів, включаючи охоронців, прибиральниць та інших.

"Мета одна: майбутні торги в парламенті з претензією на частину ПДФО громад. Однак, все це порожні маніпуляції, в результаті яких люди, які повірили їм, просто залишаться без зарплат", - стверджує народний депутат.

Він також відзначає негатив, отриманий в результаті затягування прийняття цього закону з боку парламенту.

"Мінрегіон, асоціації та донори підготували масивну роз'яснювальну кампанію, як діяти на кожному рівні, включаючи методичні рекомендації та брошури. Розроблений алгоритм, в тому числі і кадровий, для РДА. Де за одним столом буквально в ручному режимі будуть комунікувати глави нових і старих РДА, а також новообрані голови громад. Кадри, яким належить переміститися з субрегіонального рівня в громади, не повинні відчути будь-якого дискомфорту. Так, є проблема трудового законодавства, де ми, по причині затягування прийняття закону, дещо не вписуємося в терміни, однак ми вирішимо цю проблему ", - резюмує Безгін.

Читайте також: Шмигаль пояснив, чому виник дефіцит грошей у НСЗУ для лікування хворих на COVID-19

Що насправді відбувається зараз в надрах децентралізації?  Чому ключова для країни реформа виявилася без голови? Які це може мати наслідки? Що потрібно зробити, аби вирівняти ситуацію в нових громадах і районах, які формують владу? Відповіді на ці та інші запитання читайте в інтерв’ю з головою підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування — народним депутатом партії «Слуга народу» Віталієм Безгіним.