UA / RU
Підтримати ZN.ua

Проблему водопостачання Криму можна вирішити за допомогою деокупації – посол України в ООН

У Радбезі ООН пройшли відкриті дебати з питань водних ресурсів, миру і безпеки.

Деокупація Криму і Севастополя є логічним кроком до вирішення проблеми з водопостачанням півострова, заявив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко в ході відкритих дебатів Ради безпеки ООН з питань водних ресурсів, миру і безпеки. Таким чином, він відповів на зроблене в ході дебатів заяву представника Росії про блокування українською стороною водних ресурсів для Криму.

"Заява російської делегації раніше в цьому залі є свідченням нездатності російських окупаційних властей задовольнити основні потреби місцевого населення. Замість того, щоб визнати незаконність своїх дій і спробувати виправити свої вчинені помилки, російська сторона вирішила використовувати питання водопостачання в Криму в якості інструменту пропаганди", - заявив Єльченко.

Крім того, за словами Єльченка, ситуація з водопостачанням на півострові може покращитися, якщо Росія припинить перенаправляти дефіцитні водні ресурси Криму на потреби своїх військових на півострові.

"Наступним логічним кроком був би початок процесу деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тим самим позитивно сприяючи вирішенню питання водозабезпеченості Криму", - сказав Єльченко.

Як повідомляє російське агентство ТАСС, "Росія звернула увагу Ради безпеки ООН на водну блокаду Криму, здійснювану українською стороною. Виступаючи на засіданні РБ, перший заступник постійного представника РФ при ООН Петро Іллічов заявив, що цілеспрямовані дії київської влади порушують права людини і цілий ряд міжнародних гуманітарних норм".

Читайте також: Україні слід урівняти Крим та Донбас у статусі окупованих територій – експерт

Після анексії Криму Росією Україна припинила подавати воду на півострів по Північно-Кримському каналу, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через цей канал, з території Херсонської області.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".