UA / RU
Підтримати ZN.ua

Про що домовилися Україна та Росія в Ялті: перелік документів

У присутності Віктора Януковича та Володимира Путіна за результатами засідання було підписано низку документів.

Президент України Віктор Янукович та Президент Російської Федерації Володимир Путін підписали Спільну заяву за підсумками п’ятого засідання Українсько-Російської міждержавної комісії.

У документі відзначається особлива роль у розвитку різнопланової двосторонньої взаємодії комісії, діяльність якої спрямована на досягнення практичних домовленостей у різноманітних сферах співробітництва.

У заяві також зафіксовано основні результати роботи сьогоднішнього засідання, підтверджено намір сторін на постійній основі розвивати конструктивний політичний діалог, сприяти розширенню співпраці за всіма існуючими і перспективними напрямками.

Глави держав також затвердили Протокол п’ятого засідання Українсько-Російської міждержавної комісії, який підписали її Секретарі - Глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін і Керівник Адміністрації Президента Росії Сергій Іванов.

У присутності Віктора Януковича та Володимира Путіна за результатами засідання також було підписано низку інших документів:

Підписання Угоди створить необхідні умови для забезпечення взаємного інформування про загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж, здійснення спільних заходів і надання необхідної допомоги у ліквідації їх наслідків, а також проведення інших заходів із попередження виникненню надзвичайних ситуацій.

Угода дозволить здійснювати спільні дії пошуково-рятувальних сил під час виникнення авіаційних пригод у районі відповідальності однієї зі сторін.

Зміни стосуються визнання сторонами дипломів державного зразка про наукову ступінь кандидата наук і доктора наук і надання їх власникам права на здійснення професійної діяльності в обох державах.

Документ спрямований на вдосконалення нормативно-правової бази співробітництва правоохоронних органів і спецслужб у сфері протидії новим викликам і загрозам.

У документі фіксується домовленість сторін здійснити аналіз та інвентаризацію взаємних зобов’язань з лібералізації доступу на ринки сторін з метою якнайшвидшого їх виконання. Сторони зобов’язуються створити спільну Комісію з вирішення чутливих питань у сфері торговельно-економічного співробітництва, яка могла б на постійній основі відстежувати ситуацію у сфері зовнішньої торгівлі між Україною і РФ, вносити пропозиції щодо оперативного врегулювання проблемних питань.

У документі зафіксована домовленість про проведення комплексу робіт із вивчення інвестиційної привабливості активів (підприємств) у галузі енергетичного машинобудування і ядерного паливного циклу, а також механізмів їх інтеграції на паритетній основі.

У Меморандумі фіксується домовленість про використання можливостей міжнародного співробітництва в рамках Договору про Антарктику з метою ефективної реалізації національних антарктичних програм, оптимізації людських і матеріальних ресурсів при проведенні наукових досліджень в Антарктиці тощо. Документ регламентує основні напрямки міждержавного співробітництва в цій сфері, а також базові умови взаємодії.

Документ створює умови для співробітництва між профільними відомствами сторін шляхом: обміну досвідом щодо практичного застосування централізованих інформаційних систем і баз даних у сферах державної реєстрації прав на нерухоме майно; проведення зустрічей, семінарів, консультацій, форумів і конференцій; організації навчань і стажувань для фахівців двох країн.