UA / RU
Підтримати ZN.ua

Припинення вогню та нові ділянки розведення: У Зеленського розповіли про засідання ТКГ

Українська делегація закликала до повного та безстрокового режиму тиші.

Напередодні відбулося онлайн-засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську. Під час зустрічі сторони обговорили припинення вогню в Донбасі та нові ділянки розведення сил і засобів вздовж лінії зіткнення.

"На початку зустрічі українська делегація наголосила на необхідності встановлення безстрокового, безумовного та сталого дотримання режиму тиші", - повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Крім того, Україна наполягала на забезпеченні бойовиками вільного та безперешкодного доступу спостерігачів ОБСЄ, відповідно до мандату Спеціальної моніторингової місії.

"Україна наполягла на необхідності забезпечення з боку російської сторони безумовного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ задля фіксації, зокрема, можливих порушень режиму тиші, забезпечення руху гуманітарних місій", - додається у повідомленні.

Представники ОБСЄ зазначили, що патрулі Місії зафіксували на окупованій території сліди важкої техніки. Зі свого боку українська делегація наголосила, що під час позачергового засідання ТКГ 22 травня спостерігачі не підтвердили фактів обстрілів з боку українських військових.

Попри те, що російсько-окупаційні війська вдалися до чергової ескалації в Донбасі і з 20 травня перебувають у повній бойовій готовності (що стало підставою для позачергового засідання групи 22 травня), у безпековій підгрупі продовжилося обговорення питання щодо нових ділянок розведення.

"Тривають консультації щодо додаткових заходів повної та всеосяжної реалізації режиму припинення вогню та оновленого плану розмінування як необхідних умов для продовження процесу розведення сил і засобів", - додали в Офісі Зеленського.

ОБСЄ також відзначила роботу України в частині реалізації оновленого плану розмінування, як передбачено в комюніке за результатами нормандського саміту в Парижі.

Читайте також: Бойовики обстріляли ділянку розведення на Донеччині

Нагадаємо, 21 травня окупанти обстріляли вантажівку ЗСУ із заборонених 120-мм мінометів. Один військовослужбовець загинув, ще п'ятеро дістали поранення, автівка вигоріла вщент.

20 травня підконтрольні Кремлю адміністрації ОРДЛО заявили про приведення окупаційних військ у повну бойову готовність через нібито "провокації з боку ЗСУ". Україна ініціювала термінове засідання Тристоронньої контактної групи.

Того ж дня президент Володимир Зеленський давав пресконференцію з нагоди своєю інаугурації. А Моніторингова місія ОБСЄ фіксувала зниження кількості обстрілів в Донбасі.

Після легковажного розведення сил в Донбасі Кремль пішов у наступ, - під час пандемії коронавірусу, фактично, тільки збільшилася кількість атак і збройних диверсій, пише у своїй статті для ZN.UA директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

Низка безперервних убивств українських військових на східному фронті набула безпрецедентно загрозливого характеру. З часів Іловайська й Дебальцевого – це новий пік, просто він за формою інший.

Як Україні використати коронавірусну паузу для зміцнення оборонного потенціалу країни, читайте у статті Валентина Бадрака "Оборонний потенціал країни: як його розвинути".