UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прігожин хоче привласнити собі повноваження Путіна – ISW про помилування злочинців з ПВК "Вагнера"

 Спонсор ПВК стверджує, що колишні ув’язнені отримали помилування, хоча насправді російський суд або Держдума могли видати їм «звільнення від покарання» (пом’якшення позбавлення волі та/або іншого кримінального покарання).

Спонсор «Групи Вагнера» Євгеній Прігожин заявив, що ув’язнені, які добровільно співпрацювали з вагнерівцями в Україні, отримали помилування. Як припускають в Інституті дослідження війни – ймовірно, з метою посилити свій вплив і політичну владу. Російські державні ЗМІ повідомили, що Пригожин заявив журналістам, що два десятки колишніх ув'язнених завершили шестимісячні контракти і отримали помилування.

Читайте також: Прігожин визнав, що вагнерівці не можуть прорвати оборону ЗСУ під Бахмутом – ISW

Російські джерела оприлюднили кадри, на яких Пригожин проводить церемонію для особового складу ПВК "Вагнера" в реабілітаційному центрі в Анапі Краснодарського краю, під час якої він нагороджує колишніх ув'язнених державними медалями та документами про помилування.

ISW не помітила жодного офіційного російського урядового джерела, яке б коментувало ситуацію щодо того, чи справді персонал ПВК «Вагнер» отримав ці помилування. Згідно з Кримінальним кодексом РФ та статтею 89 їх конституції, лише президент може помилувати особу, хоча регіональні комісії з питань помилування та окремі особи можуть звертатися до нього з проханням про помилування конкретних осіб.

Читайте також: «Кухаря Путіна» Прігожина визнали корупціонером року

Звільнення чи пом’якшення позбавлення волі

Не виключено, що Пригожин подавав прохання про помилування колишніх ув'язнених від їх імені. Також можливо, що Пригожин стверджує, що колишні ув’язнені отримали помилування, хоча насправді російський суд або Держдума могли видати їм «звільнення від покарання» (пом’якшення позбавлення волі та/або іншого кримінального покарання). РФ амністувала колишніх ув'язнених. ISW не помітив жодних офіційних російських джерел, які повідомляють, що російський суд чи Державна Дума вжили будь-який із цих судових заходів від імені цих колишніх в’язнів, хоча цілком можливо, що вони вжили. У попередніх звітах говорилося про те, що група Вагнера обіцяла ув’язненим «повне звільнення від кримінального покарання» і не обов’язково, що в’язні отримають помилування.

Ймовірно, Пригожин використовує неоднозначність правового статусу цих колишніх ув'язнених, щоб створити враження, що він достатньо впливовий, щоб мати можливість добитися помилування персоналу групи Вагнера. Ймовірно, Пригожин оприлюднив надання документів про помилування, щоб відобразити цей передбачуваний вплив на підтримку поточних зусиль, щоб показати себе центральною фігурою в ультранаціоналістичній провоєнній спільноті. Судячи з усього, Пригожин схоже хоче привласнити собі повноваження, якими насправді володіє лише Путін.

Пригожин також, ймовірно, оприлюднив помилування, щоб посилити вербування в’язнів Групою Вагнера та заспокоїти можливі занепокоєння нинішнього персоналу Групи Вагнера щодо обіцяних законних винагород.

З 50 тисяч вагнерівців в Україні – 40 тисяч були засудженими

Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі 22 грудня 2022 року повідомив, що зараз в Україні працює 50 000 представників Групи Вагнера, у тому числі 40 000 засуджених, набраних із російських в'язниць.

Кірбі повідомив, що за місяць в Україні загинуло понад 1000 вагнерівців, а російське опозиційне видання The Insider повідомило 5 листопада, що за два місяці в Україні загинуло 500 колишніх ув'язнених, які були волонтерами групи Вагнера.

Читайте також: В США розкрили причини одержимості Прігожина контролем над Бахмутом

Групі Вагнера, ймовірно, потрібно поповнити свої сили після великих втрат, переважно колишніх ув’язнених, і Пригожин, ймовірно, оприлюднив нібито помилування, щоб посилити кампанію вербування Групи Вагнера в російських в’язницях. Пригожин також, ймовірно, оприлюднив помилування, щоб заспокоїти, як повідомляється, 80 відсотків представниквів групи Вагнера в Україні, яким пообіцяли певну юридичну винагороду за участь у бойових діях. Пригожин все більше прив’язував свою позицію в російській ультранаціоналістичній провоєнній спільноті до здатності групи Вагнера захопити територію та, зокрема, до її наступу на Бахмут.