UA / RU
Підтримати ZN.ua

Причини поспіху Путіна з оголошенням про анексію та повторна мобілізація в РФ: пояснення ISW

Якщо Кремль не оголосить воєнний стан, російських військовозобов’язаних по закону не можна відправляти за кордон, доки вони не пройдуть принаймні чотири місяці навчання.

У РФ можуть провести повторну мобілізацію минулорічних призовників, коли їхній термін закінчиться 1 жовтня, пише Інститут дослідження війни.

Читайте також: У Маріуполі окупанти готуються до проведення мобілізації, на вулицях перевіряють документи чоловіків 

В ISW зазначають, що 30 вересня представник тамтешнього Головного організаційно-мобілізаційного управління, контр-адмірал Володимир Цимлянський заявив, що всі російські призовники, термін яких закінчився, тобто ті, хто був призваний восени 2021 року, будуть звільнені зі служби та повернуті до місць проживання «своєчасно».

Читайте також: Фундаментальна слабкість: Кремль порушує власні ж заяви про «часткову мобілізацію» – ISW

“Після звільнення військовозобов’язані восени 2021 року технічно стануть частиною російського резерву, що зробить їх юридично мобілізованими відповідно до наказу Путіна про часткову мобілізацію від 21 вересня”, - йдеться в повідомленні.

Напередодні Путін оголосив, що звичайний осінній цикл призову в Росії розпочнеться на місяць пізніше, 1 листопада, ймовірно, через те, що часткова мобілізація російських чоловіків обтяжує бюрократію військових комісаріатів, які зазвичай контролюють піврічний цикл призову.

Указ Путіна від 30 вересня передбачає 120 тисяч російських призовників — на 7 тисяч менше, ніж восени 2021 року. Ні в указі Путіна, ні в подальших офіційних заявах не було уточнено, чи будуть призвані цивільні українці призовного віку на нещодавно анексованих Росією тимчасово окупованих українських територіях.

Читайте також: В Херсоні росіяни проводять примусову мобілізацію місцевих чоловіків, не звертаючи уваги на стан їхнього здоров’я — ОК «Південь»

Вищезгаданий Цимлянський заявив, що призовники осені 2022 року не братимуть участь у «спецоперації» в Україні, обіцянку, яку Путін також дав (і порушив) щодо призовників осені 2021 та весни 2022 року.

Читайте також: Експерт: Найбільший виклик російської мобілізації для ЗСУ — відкриття другого фронту

Якщо Кремль не оголосить воєнний стан, російських військовозобов’язаних по закону не можна відправляти за кордон, доки вони не пройдуть принаймні чотири місяці навчання.

Незаконна анексія Росією окупованих територій в Україні, ймовірно, усуває цю проблему в рамках законодавства РФ, що може бути частиною причини поспіху Путіна з оголошенням про анексію.