Президія Верховної Ради Криму у зв'язку з захопленнями органів державної влади в низці регіонів України заявляє про загрозу конституційному ладу і звернулася до президента, Ради національної безпеки і оборони та народних депутатів із закликом ввести надзвичайний стан у країні.
"Насильство, як ракова пухлина, поширюється з київського Майдану регіонами України. Безкарне захоплення Київської міської державної адміністрації та інших адміністративних будівель переконало "майданівців" у вседозволеності. У семи областях України екстремісти штурмують органи державної влади і зводять барикади. Вже захоплено будівлі Львівської, Рівненської, Тернопільської державних адміністрацій. Учасники масових заворушень оголосили, що "беруть владу у свої руки", підкоряються рішенням самозванної "народної ради" і приступили до формування нелегітимних органів влади. Під загрозою основи конституційного ладу і система управління державою", - йдеться у прийнятому у п'ятницю Зверненні президії Верховної ради автономії, повідомляє прес-центр кримського парламенту.
Автори документа нагадали, що раніше кримський парламент вже закликав ввести надзвичайний стан для відновлення громадського порядку. "Якби наш голос було своєчасно почуто, Україна не опинилася б на межі громадянської війни", - зазначили вони.
"Звертаємося до президента України Віктора Януковича, до Ради національної безпеки і оборони України, до народних депутатів України із закликом зупинити розгул беззаконня, анархії і насильства, що захлеснув країну, і ввести надзвичайний стан в Україні. Пропонуємо припинити фінансування з Державного бюджету регіонів, де владо зміщено насильницьким шляхом, до відновлення в них конституційного порядку", - йдеться в документі.
Разом з тим, президія Верховної Ради автономії звернулася до кримчан з закликом підтримати співробітників правоохоронних органів, які стоять "живим щитом на шляху екстремістів з бандформувань" і оголосила про збір коштів для їхньої підтримки.
"Вартові правопорядку, ризикуючи життям, виконують свій службовий обов'язок, в тому числі, солдати кримського підрозділу внутрішніх військ і співробітники кримського "Беркута". Сьогодні, як ніколи, вони потребують нашої підтримки. Надати її - наш громадянський обов'язок!", - вважають у президії кримського парламенту.
Нагадаємо, 21 січня Андрій Клюєв, що на той момент обіймав посаду секретаря РНБО, заявив, що надзвичайний стан в Україні вводити не будуть, хоча визнав, що ситуація склалася дуже напружена.
Сьогодні, 24 січня, голова Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що на позачерговій сесії парламенту питання про можливість введення у країні надзвичайного стану розглядати не будуть, на порядку денному - питання вирішення політичної кризи в Україні мирним шляхом.
23 січня президент запропонував спікеру розглянути ситуацію у країні на позачерговій сесії Ради. Рибак, у свою чергу, зазначив необхідність розгляду у сесійній залі парламенту питання відставки уряду, а також питань, які виникають щодо законів, прийнятих 16 січня.
Позачергову сесію ВР скликано на 28 січня. !zn