UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Єгипту підписав закон про нову конституцію і узаконив шаріат

Нова конституція, прийняття якої супроводжувалося народними хвилюваннями, проголошує шаріат основним джерелом права в країні. Опозиція, а також правозахисники зазначають, що ця конституція не гарантує демократичних свобод, прав жінок та меншин і створює орієнтовану на іслам релігійну державу.

У Єгипті набула чинності конституція, схвалена більшістю виборців за підсумками двох референдумів. Її ратифікував президент країни Мухаммед Мурсі. Згідно з документом, шаріат називається основним джерелом права в країні.

На підтримку конституції висловилося 63,8% єгиптян, які прийшли на виборчі дільниці. «Вона забезпечує достатній захист для всіх груп населення, враховуючи те, що більшість єгиптян втомилися від вуличних протестів, які заважають поверненню до нормального життя і відволікають уряд, не дозволяючи йому зосередитися на економіці", - заявив Мурсі.

Було приведено до присяги 90 нових членів верхньої палати парламенту, що представляє собою Консультативну раду Єгипту. У середу відбулося перше засідання палати. Консультативна рада вперше з 1980 року отримала право розробляти і затверджувати закони, чим раніше займалася нижня палата, яка так і не була укомплектована відтоді, як у червні парламент розігнали. Члени Консультативної ради повинні будуть виробити механізм, за яким будуть обрані члени нижньої палати, після чого законодавчі повноваження буде передано.

- Єгиптяни схвалили проект «конституції меншини», що передбачає відмову від світської держави

Головне завдання, яке зараз стоїть перед Мурсі, - це виведення країни з економічної кризи, що посилилася на тлі останніх хвилювань. Так, влада вже ввела жорсткий валютний контроль, який повинен запобігти відтоку капіталу: було заборонено в'їжджати або виїжджати з Єгипту з сумами, що перевищують 10 тисяч доларів.

Відзначимо, що противники президента оскаржували оприлюднені раніше неофіційні результати референдуму, заявляючи про численні порушення, але розгляд цих скарг лише на кілька днів затримав оголошення офіційного результату.

Опозиція, а також правозахисники і в Єгипті, і за кордоном, зазначають, що ця конституція не гарантує демократичних свобод, прав жінок та меншин і створює орієнтовану на іслам релігійну державу.

Проект основного закону розробили конституційні збори, членів якого призначив президент Мохаммед Мурсі, виходець з ісламістських кіл. Наміри президента винести цей проект на референдум викликали тривалі масові протести і сутички між прихильниками і супротивниками Мурсі.

У зв'язку із затвердженням конституції через два місяці можуть відбутися вибори парламенту на заміну попереднього складу, обраному навесні, але майже відразу розпущеному Вищим конституційним судом. !zn

Читайте також:

Ісламська Республіка Єгипет?

Президент Єгипту скасував указ, що наділяє його повноваженнями «фараона»

МЗС радить українцям не їхати до Єгипту або хоча б не виходити з готелів