UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент закликав Захід не послаблювати санкції й не визнавати російських "виборів" в окупованому Криму

Порошенко також заявив про неприпустимість відновлення прав делегації РФ в ПАРЄ та вказав на небезпеку "Північного потоку-2" для Європи.

Під час виступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки президент України Петро Порошенко закликав світове співтовариство не поступатися цінностями Вільного світу й не послаблювати санкції проти Росії.

"Мета Росії полягає в задоволенні амбіцій Кремля і помсти за "найбільшу катастрофу ХХ століття" – так Путін назвав розпад Радянського Союзу. Розпад "русского мира", побудованого на брехні та насильстві", - заявив Порошенко.

Український президент застеріг західних партнерів від спроб умиротворити агресора, так як компроміс із Кремлем за рахунок нехтування цінностями Свободи і Демократії необоротно призведе до катастрофічних наслідків.

"Я закликаю вас: у наших спільних інтересах протистояти спробам Росії зламати нашу єдність і зруйнувати наші демократії. Довести, що шантажем і агресією покінчено в Європі. Що Європа є континентом миру, стабільності та співробітництва. І що універсальні цінності повинні поважати всі", - підкреслив Порошенко.

Він вказав на неприпустимість визнання проведення виборів президента Росії в окупованому Криму та відновлення прав делегації РФ в ПАРЄ.

"Ні" - умиротворюючим візитам до Москви у пошуках економічної вигоди для ваших власних уподобань. "Ні" - "Північному потоку-2 ", який не має нічого спільного з економічними інтересами, але є політичною й енергетичної експансією Росії. Ні політика, ні бізнес не можуть існувати окремо від цінностей", - додав глава держави.

Президент відзначив важливість санкційного тиску на Росію як ефективного механізму протидії гібридній агресії Кремля.

"Санкції працюють. Якщо хтось досі вважає, що санкції неефективні, то ми повинні посилити їх – запровадити нові санкції та закрити наявні лазівки", - підкреслив Порошенко.

Президент Порошенко також заявив, що гібридна агресія РФ проти України фактично вже переросла у світовий конфлікт.

Як повідомлялося, Мюнхенська конференція з безпеки пройде з 16 по 18 лютого. Головні питання, які обговорюватимуться на форумі, стосуються майбутнього Європи, трансатлантичних відносин і конфлікту на Близькому Сході.