UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент відмовився ветувати зміни до антикорупційного законодавства

Порошенко ініціював створення робочої групи для перегляду спірних правок, які підтримала Верховна Рада.

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з громадськими активістами у понеділок, 27 березня, заявив, що підпише підтриманий Верховною Радою законопроект про внесення змін до закону "Про запобігання корупції".

Своє рішення глава держави пояснив необхідністю "врахування інтересів сотень тисяч військовослужбовців, які зараз захищають Україну від російської агресії", повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Крім того, Порошенко ініціював створення спільної робочої групи за участю членів громадських організацій, народних депутатів і представників Адміністрації президента з метою розробки погоджених змін у цей закон в частині, що стосується обов'язку заповнювати електронні декларації представниками громадських організацій.

Президент також висловив підтримку антикорупційниим ініціативам неурядових громадських організацій, а також заявив про неприпустимість політичного тиску або обмеження їх діяльності.

За словами виконавчого директора Transparency International Ukraine Ярослава Юрчишина, президент розкритикував правки, внесені в законопроект за ініціативою члена парламентської фракції "Народний фронт" Тетяни Чорновіл.

"Порошенко вважає нікчемними правки, які були внесені, і неякісними, і він готовий ініціювати створення робочої групи з напрацювання законопроекту, який ці правки істотно перегляне, якусь частину з них виправить, і він готовий як президент, за умови погодження з ним цих правок, внести їх як невідкладні", – повідомив Юрчишин в коментарі "Українській правді".

Голова правління "Реанімаційного пакету реформ" Віталій Шабунін, у свою чергу, також вказав на критичне ставлення глави держави до внесених поправок, проте скептично оцінив шанси на їх швидке скасування.

"Президент підтримує ідею подачі декларацій антикорупційними організаціями. При цьому, здається, розуміє неадекватність вимоги до громадскьх активістів подавати однакову з чиновниками декларацію. Рішення..., як на мене, може тривати вічно, що означає дію чинної редакції", – написав Шабунін на своїй сторінці у Facebook.

Вранці 27 березня голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав законопроект, який змушує антикорупційні організації подавати е-декларації, і направив його на підпис президенту.

Читайте також: НАЗК повністю перевірить декларації чотирьох суддів та п'яти депутатів

Нагадаємо, що 23 березня Верховна Рада внесла зміни у ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів.

Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від подачі е-декларацій. Проте в ході розгляду у другому читанні законопроект були внесені суттєві правки.

Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. При цьому була відхилена поправка, яка зобов'язує подавати е-декларації редакторів і засновників ЗМІ.

Крім того, від обов'язку подавати електронні декларації були звільнені депутати місцевих рад, сільські та міські голови.

Наступного дня голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв ініціював скасування даних правок, але за проект його постанови проголосували лише 46 парламентаріїв.

Зміни до антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США та ЄС.