UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Словаччини закликав ЄС підтримати Україну і її реформи

Словаки з тривогою ставляться до подій в Україні, адже "для Словаччини Україна є тим, чим Словаччина є для Чехії, тобто східним сусідом".

Президент Словаччини Андрей Кіска закликав Європейський Союз та його країни-члени підтримати Україну та її реформи.

Зараз Україна переживає складний період у своїй історії, в ній йде війна, а "в стані війни важко зосередитися на чомусь іншому, а це щось інше - це реформи, яких Україна неминуче потребує", - заявив він в інтерв'ю чеському телеканалу ČT24, передає "Радіо Свобода".

Кіска заявив, що словаки з тривогою ставляться до подій в Україні, адже "для Словаччини Україна є тим, чим Словаччина є для Чехії, тобто східним сусідом".

Словацький президент вважає, що головним сьогодні для України є реформи, за які українці стояли на Майдані, тому що "не погоджувалися з корупцією, з олігархією, з тим, в якому стані була країна". І зараз завданням президента Петра Порошенка і прем'єра Арсенія Яценюка виконати ці їхні очікування, вважає президент Словаччини.

На думку Кіски, країни ЄС повинні дати людям в Україні надію, світло, роз'яснити їм, що час реформ буде важким періодом, як це було в Чехії і Словаччини, - але, пройшовши його, можна стати членами ЄС . Але, якщо цього світла українцям не дати, їм буде дуже важко проводити ці реформи у своїй країні", - наголосив він.

Президент Словаччини додав, що про необхідність реформ він говорив і під час свого візиту в Україну з її лідерами, зокрема, з президентом Петром Порошенком.

"Однак поки, на жаль, деякі сигнали ЄС щодо України не є позитивними", - зазначив він.

Словаччину часто відносять до країн Європейського союзу, яких можна назвати дещо "проросійськими". Для таких країн характерні сильні економічні зв'язки з РФ, і такі країни часто не підтримують посилення тиску на Москву в зв'язку з її агресією в Україні. Час від часу в таких країнах лунають заклики послабити тиск.

Раніше стало відомо, що між Україною і Словаччиною виникла криза у стосунках. Як писали ЗМІ, "яблуком розбрату" стало газове питання. На нього нашарувалися дії президента Порошенка, які в Братиславі сприйняли як образу.

Україна нерідко розглядає Словаччину лише як двухполюсную країну, де є "поганий проросійський" прем'єр Роберт Фіцо і "добрий антиросійський" президент Кіска. Однак навіть уряд Фіцо, не дивлячись на його неоднозначність, дійсно допомагає України, тим же розширенням реверсу газу в Україну.

Читайте про вплив Росії на країни ЄС і про те, хто з європейських держав є "слабкими ланками" санкційного ланцюга в проекті "Викрадення Європи" на сайті ZN.UA.