UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент підписав закон "Про розвідку"

За словами Зеленського, закон надає не тільки нові можливості для розвідки, а й вимагає великої відповідальності від держави.

У середу, 21 жовтня, з нагоди 17-ї річниці створення розвідки Держприкордонслужби Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про розвідку", який Верховна Рада прийняла 17 вересня. Про це повідомила пресслужба Президента, передає "Інтерфакс-Україна". 

Зеленський підкреслив, що реалізація положень закону дозволить створити ефективну систему української розвідки, яка буде відповідати характеру і масштабним актуальним загрозам національній безпеці України.

За його словами, підтримка розвідки на законодавчому рівні сприятиме своєчасному виявленню, запобіганню і нейтралізації загроз і підвищить здатність розвідки отримувати і забезпечувати споживачів якісною розвідувальною інформацією.

"Слід пам'ятати, що питання розвідки є пріоритетом, а матеріали розвідників - основа для прийняття важливих державних рішень. Саме тому цей закон - не тільки нові можливості для розвідки, а й велика відповідальність для держави, яке вимагає значного посилення стратегічної і оперативної складових розвіддіяльності, вдосконалення аналітичної роботи та якості отриманої інформації ", - сказав глава держави.

Зеленський впевнений, що всі завдання будуть виконані розвідкою на вищому рівні.

Читайте також: Рада ухвалила закон про розвідку

Закон "Про розвідку" спрямований на вдосконалення правових та організаційних засад функціонування розвідки, діяльності розвідувальних органів України та інших суб'єктів розвідувального співтовариства, підвищення ефективності їх взаємодії, а також забезпечення соціального та правового захисту співробітників розвідувальних органів та осіб, залучених до конфіденційного співробітництва з цими органами.

Зокрема, законопроект визначає статус розвідувальних органів. Документ також містить правові норми, що дозволяють розвідувальним органам організовувати і здійснювати свою діяльність. Законопроект посилює парламентський контроль.

Відповідно до закону, розвідувальними органами є: Служба зовнішньої розвідки України; розвідувальний орган Міністерства оборони України; розвідувальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.