UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент ПАРЄ цього тижня відвідає Україну

Президент ПАРЄ наголосила, що необхідно продовжувати підтримувати контакти як з Росією, так і Україною. У той же час, Брассер нагадала членам Ради європи, зокрема, Росії, про необхідність дотримуватися правила організації.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Анна Брассер цього тижня відвідає Україну. Про це вона заявила сьогодні під час міжнародної конференції, приуроченої до початку Першої світової війни.

"Президент підкреслила, що необхідно продовжувати підтримувати контакти як з Росією, так і Україною, зазначивши, що нещодавно вона говорила з головою Державної Думи Російської Федерації Сергієм Наришкіним, а також головою Верховної Ради України Олександром Турчиновим. Вона також заявила, що вона буде супроводжувати Президентський комітет ПАРЄ під час візиту в Київ, Донецьк і, по можливості, в Крим пізніше цього тижня", - повідомляє прес-служба Асамблеї.

У той же час, Брассер нагадала членам Ради європи, зокрема, Росії, про необхідність дотримуватися правила організації.

"Членство в Раді Європи ґрунтується на зобов'язаннях. Вступ до Ради Європи - це вибір, але таке членство передбачає дотримання правил організації. Ці правила виключають застосування погроз, як економічних, так і силових", - заявила Брассер.

Нагадаємо, в лютому в ПАРЄ допускалася можливість виключення України з Ради Європи. Співдоповідачі моніторингового комітету ПАРЄ Маріетта де Пурбе-Лундін і Майліс Репс говорили про можливість припинення членства України в РЄ через застосування владою насильства по відношенню до протестувальників у Києві. "Ми завжди дуже обережно ставилися до таких слів, як "санкції" або "припинення членства" (в Раді Європи)... Але, звичайно, така ймовірність (виключення України з Ради Європи) є", - сказала Репс.

У разі виключення українці були б позбавлені можливості звертатися до Європейського суду з прав людини.

30 січня ПАРЄ прийняла резолюцію по Україні, яка, зокрема, зберігає можливість позбавлення Києва делегації права голосу на сесії у квітні. У документі також міститься пункт про тиск росії на Україну. !zn