UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Естонії назвав Україну частиною Європи

У 21 столітті Естонії та Європі звичаї іншого материка і підходи іншого століття здаються чужими. Президент Естонії впевнений, що Україна - частина Європи.

Україна є частиною Європи, і завдання Євросоюзу - протистояти спробам країн "іншого материка" змінити її майбутнє. Про це президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес заявив під час спільної заяви для ЗМІ з президентом України Віктором Януковичем в Талліні, повідомляє прес-служба естонського президента.

"Хочу підтвердити те, що і так очевидно: історія та культура України - частина Європи, і сама Україна - частина Європи", - цитує естонського президента його прес-служба.

Ільвес наголосив, що візит Януковича до Естонії відбувається у переломний момент відносин між Україною та Європейським Союзом.

"Ми чекаємо від України підтвердження тих цінностей, на які спирається Європейський Союз. Свобода слова, прозорість та рівне ставлення у системі правосуддя, а також прозорість в економіці і політиці, ринкова економіка з чіткими правилами, правова держава - все це корисно Україні як державі, а також суспільству, всім своїм громадянам", - заявив він.

Президент Естонії бачить відповідальність Європейського Союзу в тому, щоб заохочувати Україну і допомагати їй проводити європейські реформи.

"Відповідальність перед Європейським Союзом і успішними та безпечними сусідами на нашому загальному материку є тією причиною, через яку Естонія підтримує підписання з Україною договору про асоціацію вільної торгівлі на саміті Європейського Союзу у Вільнюсі в листопаді цього року. Ми не згодні з погрозами і економічним тиском з боку третіх країн, направленими на те, щоб Україна, Молдова і Грузія змінили обране ними майбутнє. У 21 столітті Естонії та Європі звичаї іншого материка і підходи іншого століття здаються чужими", - заявив він.

"Договір про вільну торгівлю дозволив Україні стати учасницею внутрішнього ринку Європейського Союзу з 500 мільйонами споживачів - найбільшого і найстабільнішого ринку у світі. Крім того, договір про вільну торгівлю було б укладено у той час, коли європейська економіка знову починає зростати, а США близькі до угоди з Європейським Союзом щодо трансатлантичної зони вільної торгівлі. Очевидно, що на кону стоїть багато", - зазначив він. !zn

Читайте також:

Більше половини українців вірять, що коли-небудь країну приймуть в ЄС

Більшість українців підтримують асоціацію з ЄС

Більше половини українців вірять, що коли-небудь країну приймуть в ЄС