UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єр Британії відреагував на заяви Трампа про втручання Лейбористської партії у вибори в США 

Стармер висловив упевненість, що може підтримувати “хороші стосунки” з Трампом.

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у середу, 23 жовтня, заявив, що у нього “хороші стосунки” з кандидатом у президенти США від республіканців Дональдом Трампом, попри те, що штаб останнього подав скаргу на Лейбористську партію Стармера за відправку “волонтерів” для допомоги демократам на виборах у Штатах, повідомляє Politico.

Читайте також: Гарріс готується до можливості того, що Трамп оголосить про свою перемогу ще до завершення підрахунку голосів 

Стармер відкинув звинувачення кампанії Трампа у “втручанні” та  заявив, що “лейбористи-волонтери” перетинали Атлантику “майже на кожних виборах”.

“Вони роблять це у вільний час, вони роблять це як волонтери, вони зупиняються, я думаю, в інших волонтерів там. Це те, що вони робили на попередніх виборах, це те, що вони роблять на цих виборах, все дуже просто”, - сказав Стармер.

Британський прем'єр, який провів двогодинну вечерю з Трампом у Нью-Йорку наприкінці вересня, заперечив, що це може поставити під загрозу його “хороші стосунки” з колишнім президентом США.

“Я провів час у Нью-Йорку з президентом Трампом, повечеряв з ним, і моєю метою було переконатися, що між нами встановилися хороші стосунки, що ми й зробили. У нас була хороша, конструктивна дискусія”, - зазначив Стармер, додавши, що як британський прем'єр він працюватиме з тим, кого американці оберуть новим президентом.

Читайте також: Останній дюйм. Все, що нам треба знати про вибори в США, шанси Трампа і Гарріс

Кампанія Трампа звернулася до Федеральної виборчої комісії у вівторок, 22 жовтня, після того, як представник британських лейбористів опублікував у LinkedIn інформацію про те, що майже 100 нинішніх і колишніх співробітників Лейбористської партії збираються агітувати за демократів у хитких штатах напередодні виборів 5 листопада.

Лейбористи заявили, що не фінансують проїзд або проживання активістів, тобто їхня діяльність залишається в межах суворих федеральних виборчих правил США, які передбачають, що іноземні волонтери не можуть витрачати більше $1,000 на допомогу кандидатам. Але кампанія Трампа поставила під сумнів ці суми в офіційному листі до Федеральної виборчої комісії Штатів.