Єдиний, хто з державних мужів спокійно ставиться до введення воєнного стану, це прем'єр-міністр В.Гройсман. Або щось знає або не усвідомив серйозність загрози повномасштабної агресії з боку Російської Федерації. А як же ще оцінити його слова щодо того, що режим воєнного стану може бути достроково припинений? Так виходить, що країна в рекордні терміни встигла підготуватися до російської агресії, а економіка України готова до переходу на функціонування в умовах особливого періоду? Прямий обов'язок уряду - провести уточнення і коригування мобілізаційного плану країни, а також мобілізаційного плану національної економіки з урахуванням того, що воєнний стан вводиться в 10 областях України, і також відомі ймовірні напрямки нападу з боку противника.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. Природно, за його словами, вже сьогодні повинен бути зверстаний і бюджет країни на особливий період.
"Невже Володимиру Борисовичу невтямки, що в даний час весь оборонно-промисловий комплекс повинен бути переведений на роботу в умовах особливого періоду. Не окремі оборонні підприємства в 10 областях, а всі підприємства України! - підкреслює експерт. - Не може функціонувати Харківський бронетанковий завод у режимі воєнного стану, а постачальники комплектуючих в інших регіонах - в умовах мирного часу. Всі ці підприємства за виробничими ланцюгами вимагають організації технічного прикриття та посилення їх охорони. Такої ж охорони вимагають і всі найважливіші об'єкти інфраструктури (мости, шляхопроводи, військові склади, аеропорти, гідровузли, атомні станції тощо)".
Детальніше про парадокси введення воєнного стану читайте у статті Дмитра Менделєєва "Паравоєнний стан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".