UA / RU
Підтримати ZN.ua

Представник України в ВК заявив про нульові шанси скасувати депутатську недоторканність в цьому році

Голосування за зняття депутатської та суддівської недоторканності буде перенесено як мінімум на півроку, адже потрібен буде новий висновок Конституційного Суду України.

Незважаючи на заяви президента Петра Порошенка про те, що Верховна Рада на цьому тижні попередньо схвалить зміни до Конституції щодо зняття недоторканності, депутати запустили процедуру внесення поправок до тексту документа.

Так, голосування за зняття депутатської та суддівської недоторканності буде перенесено як мінімум на півроку, адже потрібен буде новий висновок Конституційного Суду України.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав представник України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко.

"Вчора під час розгляду питання про внесення змін до Конституції щодо зняття депутатської та суддівської недоторканності, з голосу була внесена правка в текст постанови, яким депутати дозволили собі вносити подальші поправки в текст змін до Конституції до 15 серпня. За період з 15 по 25 серпня правки народних депутатів повинні пройти всі комітети, і тільки після цього документ може вноситися в зал для попереднього схвалення.

Але справа в тому, що якщо в результаті ухвалення цих поправок у проекті Конституції буде змінена хоча б одна кома, потрібен буде новий висновок Конституційного суду України. КСУ давав попередній висновок у межах тексту законопроекту без поправок. До речі, поправки, як показує досвід, можуть повністю змінити суть документа", - написав представник ВК.

Він також нагадав, що зміни до Конституції не можна приймати під час однієї сесії парламенту.

"Цілком очевидно, що Конституційний Суд України не встигне надати свій оновлений висновок за період з 25 серпня до 1 вересня, тобто дати початку наступної сесії Верховної Ради. То ж цілком ймовірно, що широко розрекламоване членами коаліції ухвалення змін до Конституції в частині такого життєво важливого для наших народних депутатів питання, як зняття недоторканності, знову переноситься як мінімум на півроку – до початку наступної сесії ВРУ навесні 2016-го. Вже можна сказати, що шанси на скасування депутатського імунітету в цьому році дорівнюють нулю", - наголосив Володимир Пилипенко.

Читайте також: У вівторок Рада розгляне поправки до Конституції про скасування депутатської недоторканності

Напередодні депутати вирішили продовжувати скасовувати свою недоторканність. Так, вони проголосували за продовження доопрацювання Конституційної скасування депутатської і обмеження суддівської недоторканності до серпня. Відповідне рішення було прийнято 283 голосами.

Даний законопроект вже був прийнятий Верховною Радою, після чого був направлений до Конституційного Суду, який визнав відповідним Конституції. Для внесення змін до Конституції, парламенту необхідно мінімум 300 голосів.

Верховна Рада прийняла постанову про скасування депутатської недоторканності в лютому 2015 року.