UA / RU
Підтримати ZN.ua

Працівники МОЗ вимагають у Гончарука та Зеленського захистити медреформу

Серед іншого в заяві вказано на паралізованість роботи відомства та вимоги до керівництва директоратів написати заяви про відставку.

Працівники Міністерства охорони здоров'я виступили з відкритим листом до прем'єр-міністра Олексія Гончарука щодо ситуації в міністерстві. Зокрема в ньому зазначається, що попри задекларовану новопризначеним керівництвом міністерства стратегію продовження реформи медицини насправді робота МОЗ уже майже місяць як паралізована, а від керівників директоратів вимагають звільнення.

"Тиск на керівництво директоратів - приклад політичних репресій. Тобто, для того, щоби вам запропонували звільнитись "по-хорошому", достатньо просто мати власну думку і силу захищати закон і зміни, які мають стати відчутними для всіх українців якомога скоріше. Нам прямо кажуть, що тепер треба працювати "по понятіям"", - йдеться у зверненні, яке опублікувала на своїй сторінці у Facebook гендиректор Директорату медичних послуг Оксана Сухорукова.

Працівники міністерства зазначають, що Українці мають право знати, що дії керівництва всередині міністерства кардинально відрізняються від того, що потрапляє в публічні заяви.

"У перший день роботи керівництво заявило, що продовження реформи охорони здоров'я - пріоритет і консолідована позиція Президента України, Верховної Ради України, Уряду і Міністерства охорони здоров'я. … обіцяні українцям зміни фактично на межі зриву. У реальності робота міністерства фактично паралізована останні 3,5 тижні", - додали в зверненні.

Серед переліченого вказано на відсутність підписів під документами щодо закупівель та поставки ліків для важкохворих пацієнтів;, заблоковані закупівлі машин екстреної медичної допомоги, призупинено процес автономізації низки крупних медичних закладів, як от Інститут раку, Інститут серця та ОХМАТДИТ, блокування документів та рішень для нормальної роботи Національної служби здоров'я, яка забезпечує роботу та фінансування понад 1000 медичних закладів первинки та програма "Доступні ліки"

"Кожен із нас приходив на державну службу, щоб служити інтересам наших громадян, а не інтересам тієї чи іншої політичної сили. Ми хочемо незалежно та професійно виконувати свої посадові обов'язки в межах та у спосіб, передбачений законодавством України та Конституцією України. Ми не боїмося жодних аудитів чи перевірок, оскільки впевнені у прозорості та професійності нашої роботи. Тож відкрито звертаємося до Прем'єр-міністра та просимо його стати посередником у такому діалозі у найбільш стислі терміни для продовження реалізації медичної реформи", - заявили працівники міністерства.

Водночас у коментарі DT.UA Оксана Сухорукова зазначила, що тиск на працівників почався майже відразу після зміни міністра.

"У перші ж дні після зміни керівництва МОЗ Ольга Голубовська (радниця нової очільниці МОЗ Зоряни Скалецької, - ред..) прийшли з погрозами і вимагала, щоб в програму закупівель за державні кошти включили її препарати - омбітасвір / парітапревір / ритонавір + дасабувір. Говорила про те, що 300 млн на 50 осіб - це неефективне використання коштів", - розповіла працівниця МОЗ.

Сухорукова додала, що новопризначений заступник Міністра охорони здоров'я Михайло Загрійчук запропонував їй написати заяву

"Мені було запропоновано піти. Тому що є різне бачення - того, як я бачу реформу і того, як її бачить нове керівництво. Або я погоджуюсь, або шукають інші причини, щоб я пішла. Це перше зауваження. І друге - ще є інші генеральні директори, які не влаштовують керівництво МОЗ", – розповіла Сухорукова в коментарі "Українській правді".

Загрійчук факт такої розмови підтвердив, але запевнив, що "структура не змінюється" і він просив працівників міністерства не приймати поспішних рішень і залишатись на посадах.

Зазначимо, що керівники директоратів були обрані на посади в Міністерстві охорони здоров'я на основі результатів незалежних конкурсів.

Раніше нова міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що реформа медицини буде продовжуватись в тому ж вигляді, в якому її планував попередній Кабмін, однак її другий етап стартує не 1 січня, а 1 квітня 2020 року.