UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПР і КПУ збирають підписи своїх депутатів, щоб підтвердити "ручне" голосування за скандальні закони

Відповідні документи парламентська більшість зараз оформляє і незабаром передасть їх до секретаріату Верховної Ради, повідомив співавтор найскандальнішого з прийнятих напередодні законів, регіонал Володимир Олійник (він же керівник комісії, яка нібито фіксувала підняті депутатами руки при "голосуванні" в четвер).

Провладна більшість Верховної Ради збирає підписи народних депутатів (фракцій Партії регіонів і КПУ, а також позафракційних), якими хочуть підтвердити, що 16 січня голосували персонально, піднімаючи руку.

Про це заявив співавтор найскандальнішого з прийнятих напередодні законів регіонал Володимир Олійник (він же керівник комісії, яка нібито фіксувала підняті депутатами руки при "голосуванні" у четвер).

"Ми знайшли той варіант, який дозволяє сьогодні говорити, що 235 депутатів письмово (зараз збирають підписи) підтвердять персональне голосування щодо цих законопроектів, які ми прийняли", - повідомив він. За його словами, відповідні документи зараз оформляють і їх незабаром передадуть до секретаріату Верховної Ради.

Олійник також поскаржився, що до такого способу голосування їх змусила опозиція, яка поставила владу і більшість у "патову ситуацію", блокуючи трибуну і не даючи голосувати.

Регіонал запевнив, що ПР має намір "відійти від такої практики", як застосування сили у Раді. "Ми категорично відмовилися і заявляємо офіційно: надалі ніякого силового розблокування (парламенту - ред.) не буде. Від цієї практики потрібно відійти", - заявив Олійник.

У той же час він пояснив: "З іншого боку нас ніби виштовхували: ідіть на виїзне засідання. Чому ми повинні виходити із зали, якщо це зала для засідання Верховної Ради?"

Як відомо, Верховна Рада у четвер, 16 січня, без обговорення проголосувала держбюджет-2014. Окрім того, депутати більшості прийняли інші важливі рішення. Вони голосували шляхом підняття рук, оскільки опозиційні парламентарії заблокували електронне голосування через систему "Рада". Законопроекти голосували без обговорення, можливість ознайомитися з текстами документів з'явилася тільки після того, як їх було прийнято у парламенті. !zn