UA / RU
Підтримати ZN.ua

Познера змусили поїхати з Грузії через позицію щодо Абхазії. Кремль вже відреагував

Там заявили, що Грузія стала небезпечною для росіян. 

Російського політичного журналіста Владіміра Познера змусили передчасно покинути Тбілісі, де він хотів відсвяткувати свій день народження. Протестувальники, які зібралися під будівлею готелю, де він з друзями оселився, влаштували мітинг, повідомляє "Руставі-2". 

Вони свистіли у свистки і барабанили по металевих поверхнях. Мітингарі навіть змогли відімкнути електрику у будівлі. Протестувальники хотіли, аби журналіст, який, на їх думку, не визнає цілісності Грузії, негайно покинув країну. 

Через деякий час до готелю Vinotel прибули поліцейські, які перешкодили зусиллям мітингарів прорватися до будівлі. Це стало причиною сутичок між силовиками та поліцією. 

Згодом Познера оштрафували на 500 доларів. Перед цим мітингувальники зателефонували до інспекції праці та звинуватили росіянини в порушенні комендантської години, яка у зв'язку з ковідом діє в Тбілісі з 9 вечора. 

Після цього Познер та його гості під супроводом поліції переїхали в інший готель, та ситуація повторилася - протестувальники послідували за ними. 

В четвер вранці російський журналіст разом зі своїми гостями покинув Тбілісі. 

У Кремлі після цих подій закликали росіян не відвідувати Грузію. Прессекретар президента Росії Дмітрій Пєсков заявив під час спілкування з журналістами "Ведомостей", що РФ засуджує такі агресивні дії.

"Перше - ми рішуче засуджуємо агресивні дії екстремістськи налаштованих націоналістів щодо російських громадян у Тбілісі. Друге - ми бачили сьогоднішню заяву прем'єр-міністра Грузії, який також засудив ці дії, і ми вітаємо цю заяву. Третє - ми вдячні грузинським поліцейським за те, що вони гарантували безпеку росіян. І нарешті Грузія небезпечна для російських громадян, туди просто небезпечно їздити - це росіяни мають чітко розуміти", - сказав Пєсков.

Читайте також: З 1 березня українці можуть подорожувати в Грузію й на Кіпр

У 2017 році Познер заявив, що жителі Абхазії не хочуть бути частиною Грузії. 

Того ж року під час інтер'ю виданню "Імеді" він розповів, що побував у Абхазії в 1970-их роках. Тоді він для себе зрозумім, що між грузинами та абхазами "жахливі" відносини. 

«Бійок було дуже багато при мені. Про абхазів грузини говорили, що ті мало не злізли з дерев, що вони неповноцінні. Я це дуже добре памʼятаю. І ніякої дружби я не спостерігав», — заявляв журналіст.