Повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) без виконання резолюцій організації неприпустиме, якщо це станеться, європейським політикам доведеться взяти частину відповідальності на себе за порушення прав людини на окупованих територіях, заявила в ефірі каналу "112 Україна" член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко.
"Сьогодні активізувалися спроби повернути російську делегацію без виконання нею будь-яких умов, тобто без виконання резолюції Ради Європи, яка вимагає від Російської Федерації поваги до міжнародного гуманітарного права, прав людини, суверенітету і територіальної цілісності України, вимагає віддати анексований, вкрадений Крим і піти геть з Донбасу", - сказала вона.
За словами Геращенко, такі спроби робляться через створення "ad hoc комітету", в рамках якого будуть обговорювати повернення Росії нібито для того, щоб усі 47 країн-членів Ради Європи готувалися до ювілейного саміту в 2019 році.
Вона також зазначила, що вважає неприпустимим закривати очі на порушення прав людини і насильство, у зв'язку з російською агресією проти України. За її словами, українська делегація була шокована виступом генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда.
Геращенко додала, що місією української делегації на зимовій сесії ПАРЄ є інформування про складну ситуацію з правами людини на окупованих територіях України.
"Ми будемо стояти на позиції, що позиція угоди, діалог – це чудово, але тоді всі європейські політики повинні взяти на себе частину відповідальності за потурання у порушенні прав людини", - сказала віце-спікер.
Раніше повідомлялося, що новообраний голова ПАРЄ Мікеле Ніколетті наполягає на продовженні діалогу з російським парламентом. Він висловив жаль у зв'язку з тим, що РФ, формально уникаючи продовження санкцій, самостійно відмовилася від участі у роботі ПАРЄ.
Нагадаємо, що у грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.
Своєю чергою сенатор РФ Олексій Пушков заявив про те, що російська делегація у 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії до ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".